Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

Застосування ФОП-єдинниками РРО в разі надання посередницьких послуг: роз’яснює ДПС

> > > Застосування ФОП-єдинниками РРО в разі надання посередницьких послуг: роз’яснює ДПС

На думку податківців, ФОП-єдинник має застосовувати РРО/ПРРО під час надання послуг за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування та агентськими договорами. Причому через РРО/ПРРО має проводитися вся сума коштів, отримана за такими договорами, тобто як і сума вартості товарів (робіт, послуг), так і сума отриманої винагороди повіреного (агента). Таку відповідь на питання платника надали контролери у свіжому роз’ясненні в категорії 109.02 ЗІР.

Аргументували свою позицію податківці так.

Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону про РРО суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції, зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через РРО/ПРРО та зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій. Причому за визначенням ст. 2 Закону про РРО, розрахункова операція — приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернений покупцем товар (ненадану послугу), а в разі застосування банківської платіжної картки — оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, в разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

З огляду на п. 6 ст. 9 Закону про РРО та п. 296.10 ПКУ РРО/ПРРО не застосовують лише ФОП — платники ЄП групи 1.

Водночас податківці нагадали, що в разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента) (п. 292.4 ПКУ).

А отже, ФОП-єдинники, які надають послуги за посередницькими договорами (комісії, доручення, транспортного експедирування тощо) незалежно від обсягу доходу зобов’язані при провадженні своєї господарської діяльності застосовувати РРО та/або ПРРО з видачею в обов’язковому порядку розрахункового документа встановленої форми на повну суму проведеної операції або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків. Тож через РРО та/або ПРРО проводиться вся сума коштів, отримана за такими договорами, — і сума вартості товарів (робіт, послуг), і сума отриманої винагороди повіреного (агента).

ibuhgalter.net

https://ibuhgalter.net/news/21343

Підписуйтесь на наш Telegram канал Асоціація УкрЕККА

18.09.2023
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.