Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

Зарплати виплачуватимуть по-новому: кому нарахують штраф та як працюватиме

> > > Зарплати виплачуватимуть по-новому: кому нарахують штраф та як працюватиме

Міністерство соціальної політики розробило проект закону «про посилення захисту прав працівників на своєчасну і в повному обсязі виплату заробітної плати у разі неплатоспроможності роботодавця».

гідно з повідомленням, проектом пропонується ввести наступні новації:
 
— зобов’язання роботодавця виплатити працівникові пеню в розмірі облікової ставки Національного банку України за кожен день затримки понад 15 днів;

– надання права працівникові тимчасово припинити виконання роботи у разі затримки виплати заробітної плати, належної працівникові, на строк більше 15 днів;

— виплата працівникові компенсації в розмірі трьох середньомісячних заробітних плат (за останні 12 місяців) у разі порушення справи про банкрутство роботодавця або припинення трудового договору у разі звільнення працівника до порушення зазначеної справи.
 
Зараз проект закону спрямований на узгодження в зацікавлені органи виконавчої влади та сторони соціального діалогу.

Раніше стало відомо, що в Україні затвердили новий Кодекс щодо процедури банкрутства, який дозволяє виселяти боржників.

Зміни, які були затверджені Верховною Радою, прийняті в інтересах кредиторів, а не позичальників. Мораторій на стягнення квартир, який був введений в 2014 році, призвів до того, що більшість позичальників відмовлялися платити за взятими кредитами через різкі стрибки курсу.

Однак, тепер ситуація кардинально змінилася, і банки зможуть відбирати житло у «щасливих покупців іпотечних квартир.

Водночас, затверджений Радою Кодекс впроваджує п’ятирічний особливий режим реструктуризації валютної іпотеки. У документі вже прописана норма, завдяки якій валютний борг за кредитом конвертується в гривню за курсом державного регулятора на день відкриття справи про неплатоспроможність і погашається боржником згідно з планом реструктуризації в розмірі 100% від ринкової вартості квартири або житлового будинку, що визначена оцінювачем, обраним кредитором.

У тому випадку, якщо загальна площа квартири не перевищує 60 квадратів, а загальна площа будинку не більше 120 квадратів, то процентна ставка за таким планом реструктуризації встановлюється на рівні українського індексу ставок за річними депозитами фізичних осіб (UIRD), збільшеному на один процентний пункт (зараз UIRD складає 15,36%, тобто позичальникам запропонують погашати кредит за ставкою 16,36%). План реструктуризації, в цьому випадку, затверджується відразу на 15 років.

При площі житла більше «пільгової», процентна ставка буде автоматично встановлюватися на рівні українського індексу ставок за 12-місячними депозитами фізичних осіб (UIRD), збільшеному на три процентних пункти (зараз 18,36%), а план реструктуризації, в свою чергу, буде укладено на 10 років.

Варто відзначити, що виходячи з положень Кодексу, більша частина українців, що мають кредитні борги, а також множинні борги за іпотеку, зобов’язані пройти цю процедуру по оголошенню себе банкрутом. Таке рішення в кінцевому підсумку може призвести до завалу судів справами подібного типу і створення цілої черги з їх розгляду.

korupciya.com

02.11.2018
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.