Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

Розрахунки за ЗЕД-договорами можна проводити виключно через банки

> > > Розрахунки за ЗЕД-договорами можна проводити виключно через банки

Податківці вказали, що розрахунки з нерезидентами можна проводити як в інвалюті, так й в гривні, але через банки

ДФС у підкатегорії 114.02 «ЗІР» наголошує, що до поточних торговельних операцій належать операції, зазначені у пп. 1 п. 4 розділу I Положення про здійснення операцій із валютними цінностями, затвердженого постановою Правління НБУ від 02.01.2019 р. №2, а саме: розрахунки за експорт та імпорт товару (уключаючи сплату штрафів, пені, бонусів, відшкодування супутніх витрат у зв’язку із виконанням зовнішньоекономічного договору, відшкодування збитків у зв’язку із невиконанням зовнішньоекономічного договору), уключаючи такі розрахунки на території України.
Крім того, п. 2 ст. 1 Закону №2473 визначено, що термін «товар» вживається у значенні, визначеному Законом України від 16.04.1991 р. №959-XII «Про зовнішньоекономічну діяльність», відповідно до ст. 1 якого товар – будь-яка продукція, послуги, роботи, права інтелектуальної власності та інші немайнові права, призначені для продажу (оплатної передачі).
Розрахунки між резидентами і нерезидентами за такими валютними операціями як експорт та імпорт товарів, послуг, робіт здійснюються виключно через банки в іноземній валюті та гривні.

   
Джерело
Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

https://news.dtkt.ua/state/zed/54573

10.04.2019
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.