Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

Помилки в РРО-чеку: що так коли можна виправити

> > > Помилки в РРО-чеку: що так коли можна виправити

Працюючи з класичним РРО касир може припуститися помилки. Разом із тим, виправити у фіскальному чеку можна лише або сумові помилки, або помилки у формі оплати.

Сумові помилки, вони можуть бути наслідком кількох помилкових дій одночасно, ну або якоїсь однієї з них. Ну приміром, пробили не той або взагалі зайвий товар, не ту кількість товару, ну або взагалі не ту вартість товару. І при цьому, як визначено Порядком №547, скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку здійснюється шляхом реєстрації від’ємної суми. При цьому забороняється реєструвати через класичний РРО від’ємні суми з використанням операції «сторно». По факту, від’ємна сума, це ні що інше як формування чеку за формою №ФКЧ-2. І в такому видатковому чеку, надрукованому реєстратором розрахункових операцій, що забезпечує окреме накопичення у фіскальній пам’яті додатних та від’ємних сум, перед сумою виданих коштів може друкуватися знак «-». При цьому, під час скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку або помилково вибраної форми оплати (це готівка, картка, кредит тощо) обов’язково формується акт. В цьому акті зазначаються дані про помилкову суму та реквізити розрахункового докумену

Ну звісно все не закінчується видачею акту і при цьому, після цього треба звісно сформувати вже правильний чек. І як нагадують податківці у ЗІР, що, зокрема, при помилково проведеній сумі РРО за відділом «безготівка та/або картка» складається акт про скасування помилково проведеної суми та, після отримання готівки від покупця за проданий товар (надану послугу), проводиться розрахункова операція на повну суму покупки через РРО з обов’язковою видачою розрахункового документа. Отже, по факту, виправлення помилки розпочинається зі скасування цієї помилки, формування акту, ну і звісно видачою вже правильного розрахункового документа.

Зберігання документів, що підтверджують виправлення помилки та наслідки їх відсутності

При цьому акти про скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку і акти про скасування проведеної через РРО помилкової форми оплати, вони зберігаються протягом трьох років. І при цьому суб’єкт господарювання, він зобов’язаний надати зазначені акти податківцям під час проведення перевірки. Якщо під час проведення перевірки податківцями встановлено факт незабезпечення зберігання актів про скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку, помилкової форми оплати, або ненадання зазначених актів, то до суб’єкта господарювання будуть застосовані штрафні санкції в розмірі 1020 гривень. Ті самі дії, вчинені суб’єктом господарювання, до якого вже було застосовано такий штраф за таке саме порушення протягом року, то вони тягнуть за собою вже накладання штрафу в більшому розмірі, в розмірі 2040 гривень.

При цьому, так само можна і виправити зайву операцію «службове внесення». Як зазначали податківці у ЗІР, що помилково проведену через РРО операцію «службове внесення» можна виправити до закінчення робочого дня шляхом реєстрації від’ємної суми розрахунку або за допомогою операції «службова видача».

При цьому, так само можна і виправити зайву операцію «службове внесення». Як зазначали податківці у ЗІР, що помилково проведену через РРО операцію «службове внесення» можна виправити до закінчення робочого дня шляхом реєстрації від’ємної суми розрахунку або за допомогою операції «службова видача».

Виправлення помилки після формування Z-звіту

Отже, всі помилки в класичному РРО можна виправити виключно до формування Z-звіту. Адже, як наголошують податківці, що чинним законодавством не передбачено механізму виправлення помилково проведеної через РРО операції на наступний день. Ну і так само, чинним законодавством не передбачено механізму виправлення помилково проведеної через РРО операції «службове внесення» на наступний день. Тобто формуючи Z-звіт, звісно краще за все перед цим сформувати Х-звіт. Ну і взагалі подивитися чи відповідає та готівка, яка пройшла через класичний РРО, готівці, яка міститься на місці проведення розрахунків.

Якщо вже Z-звіт зроблено, то нічого виправити, нажаль, не можливо. Ну приміром, можна сформувати якусь пояснювальну записку, на кшталт тієї, яку ви бачите на слайді. Що у такий-то день оплата товарів, приміром, була здійснена за допомогою платіжної картки на таку-то суму, але під час проведення цієї суми через РРО, касиром, безпосередньо, було допущено помилку: розрахункові чеки були сформовані та видані за позначкою «оплата готівкою». І у результаті у Z-звіті за конкретний день помилково зазначена оплата готівкою там більше на таку-то кількість гривень, ніж оплата карткою. Але підсумкова сума розрахунків у Z-звіті визначена правильно, помилка на неї не вплинула. Тобто це максимально, що можна зробити вже після того, як сформувався Z-звіт.

Тимур Алієв

https://7eminar.ua/events/2899/5282

Підписуйтесь на наш Telegram канал Асоціація УкрЕККА

16.10.2024
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.