Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

Платникам про зміни та актуальні норми податкового законодавства, що регулюють підприємницьку діяльність

> > > Платникам про зміни та актуальні норми податкового законодавства, що регулюють підприємницьку діяльність

Старший державний інспектор Коростишівської ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області Алла Гетманенко роз’яснила  платникам податків громади, зокрема мова йшла про спрощену та загальну системи оподаткування, актуальні ставки оподаткування та застосування РРО.

Відтак, посадовиця проінформувала про умови, дотримання яких передбачено законодавством для перебування на різних групах спрощеної системи. Також нагадала про необхідність ведення обліку товарних запасів ФОП, які реалізують технічно-складну побутову техніку, лікарські засоби, медичні товари або ювелірні вироби, або ж є спрощенцями 3 групи та платниками ПДВ чи перебувають на загальній системі оподаткування. Окрім того, звернула увагу на обов’язковій фіскалізації товарів чи послуг при готівкових розрахунках з покупцями усіма суб’єктами господарювання, окрім спрощенців 1 групи та зазначив, що без РРО, проте з застосуванням КОРО та РК можуть працювати лише підприємці, що здійснюють торгівлю в сільській місцевості, однак такі пільги не поширюються на торгівлю підакцизною групою товарів.

Актуальною для платників була й інформація щодо можливості переходу суб’єктів господарювання на спрощену систему оподаткування за пільговою ставкою 2 відсотки, однак  Алла Гетманенко зауважила, що такі пільги передбачені лише на період воєнного стану.

Наостанок працівник ДПІ нагадала відвідувачам про їхнє право на отримання податкової знижки за витрати, які були здійснені минулого року та можливість легалізувати неоподатковані активи в рамках проведення податкової амністії.

Головне управління ДПС
у Житомирській області

https://zt.tax.gov.ua/media-ark/local-news/649575.html

Підписуйтесь на наш Telegram канал Асоціація УкрЕККА

24.01.2023
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.