Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

Новини від Асоціації

21 жовтня 2015 р. відбулося чергове засідання технічної комісії з питань ведення Державного реєстру РРО. На засідання запрошено Виконавчого директора Асоціації.

Комісія розглянула та рекомендувала ДФС України включити ряд нових моделей та модифікацій від підприємств виробників реєстраторів.

Протягом десяти днів нова редакція Держреєстру РРО буде оприлюднена у відповідності з встановленим регламентом.

На засіданні технічної комісії розглядалося також питання щодо запровадження фіскального сервера з застосуванням «хмарних технологій» для контролю доходів суб’єктів господарювання у сферах торгівлі, громадського харчування та послуг.

Запровадження такого сервера не передбачає обов’язкового застосування реєстраторів суб’єктами господарювання. Звітність щодо обсягів доходів може передаватись з різного роду мобільних пристроїв, що не забезпечує її достовірність. Крім того, покупець не отримує розрахункового документу, що є порушенням законодавства про захист прав споживачів.

Асоціація «УкрЕККА» запропонувала розробити технічні вимоги до зазначеного сервера за участі провідних фахівців підприємств виробників реєстраторів, інформаційних еквайєрів та ДП «Укрелекон».

Пропозиція була підтримана членами комісії. Рішенням технічної комісії ДП «Укрелекон» доручено скоординувати роботи над вимогами та протягом двох тижнів надати проект затвердження до ДФС України.

За даними ДФС України протягом 2014р -2015 р. в Україні впроваджено та зареєстровано біля 40 тис. нових РРО. Департамент податкового та митного аудиту просить надати інформацію щодо кількості реєстраторів, які обслуговуються ЦСО учасниками Асоціації та на скільки збільшилось чи зменшилось кількість РРО на обслуговуванні станом на 01.07.2015 р. 

На жаль на неодноразові звернення, як до керівників обласних осередків, так і до кожного ЦСО такої інформації ми не отримали.

Відсутність у Асоціації інформації, яка не є комерційною таємницею, щодо загальної кількості РРО, які обслуговується учасниками Асоціації та кількості працюючих у кожного учасника Асоціації є ситуацією не нормальною для громадської організації. Якщо ми не можемо надати такої інформації на запит ДФС України, то це викликає здивування і запитання: що заважає зібрати таку інформацію?

В черговий раз просимо керівників центрів сервісного обслуговування направити на електронну адресу Асоціації інформацію щодо кількості РРО, що знаходиться на обслуговуванні та кількості штатних працівників.

На виконання рішення ХІІІ Конференції Асоціації підготовлено та направлено листа до Прем’єр – міністра України Яценюка А.П. щодо виконання Постанови КМУ № 601 в частині запровадження реєстру ЦСО.

Асоціація пропонує взяти за основу публічний реєстр Асоціації, а також розглянути можливість ведення такого реєстру Асоціацією під контролем Мінекономрозвитку або ДФС України. (копія листа на сайті Асоціації)

Виконавчий директор                          Сидоренко Б.І.

 

23.10.2015
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.