Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

Легалізація грального бізнесу: чия ставка зіграє?

> > > Легалізація грального бізнесу: чия ставка зіграє?

17 жовтня на сайті Верховної Ради з’явився законопроєкт про легалізацію грального бізнесу. Без тексту, і тільки 23 жовтня на тій самій сторінці нарешті з’явився текст.

Хто ж так поспішно просуває законопроєкт, кому це вигідно і чому текст не передбачає інтересів усіх учасників ринку? Із коментарями виступила Асоціація операторів грального і лотерейного бізнесу України.

Згідно з проєктом закону, гральні автомати можна розміщувати тільки в готелях від 3 до 4 зірок, а казино — тільки в п’ятизіркових готелях. Чи вплине така легалізація на зникнення грального бізнесу з вулиць? Чи зникнуть чорні гральні клуби, які працюють без ліцензії, не платять грошей державі, але тільки розвивають корупцію?

Відповідь має експерт Асоціації грального і лотерейного бізнесу Олександр Хацкевич: «Звісно, всі ці об'єкти залишаться. Вони знімуть вивіски, переклеять фасади. Цілком імовірно, відбудеться ситуація, коли бізнес-середовище відкотиться до 2009-2010 років, коли люди відвідували гральні клуби за дзвінком. Вимоги та критерії, які закладають у законі, нездійсненні. І як явище подолати поширення нелегального грального бізнесу, згідно з цим законом, буде неможливо. Порахуймо - в Україні 321 готель. Згідно з новим законом, дозволено відкрити 800 гральних залів в Україні. Природно, ніхто спеціально відкривати готелі під зали не буде".

Асоціація грального і лотерейного бізнесу пропонує легалізувати всіх гравців, які працюють на ринку на рівних правах за чіткими критеріями, згідно з продуманими механізмами, навіть петицію зареєстрували.

Одне з ключових завдань петиції - захист вітчизняних операторів і людей, які працюють у цій сфері. В Асоціації переконані, що на ринок не можна допускати іноземні компанії, особливо з Росії. Крім того, в Асоціації виступили з низкою інших пропозицій, які зробили б новий закон вигідним для всіх сторін питання. Зокрема:

· обмежити встановлення ігрових автоматів, непідконтрольних державі. Замість застарілих автоматів поставити сучасні системи, як от VLT, які дозволили б владі повністю контролювати всі процеси і надходження в режимі 24/7.

· у містах із населенням до 900 тис. осіб дозволити розміщення гральних закладів площею не менш ніж 80 кв. метрів, у містах із населенням понад 900 тис. осіб — площею не менш ніж 200 кв. метрів, це захистить найбільш соціально активні верстви населення, які зараз працюють у цій сфері, а це понад 50?000 осіб.

Для того, щоб максимально швидко перевести всі нелегальні установи в правове поле і позбутися «нелегалів», в Україні пропонують надати першорядне право на отримання ліцензії компаніям, які вже працюють на ринку.

Зазначається важливість факту, що всі люди, які вже працюють у цій сфері (за підрахунками Асоціації, це приблизно 50 тис. осіб), не втратили своїх місць і отримали офіційне працевлаштування.

У петиції також йдеться про пріоритетність захисту вітчизняних виробників. Наприклад, заборонити використання обладнання і програмного забезпечення, яке випускають за межами України, принаймні на перші три роки.

Крім того, в Асоціації операторів грального і лотерейного бізнесу висловили готовність виступити експертами та надати допомогу і сприяння владі в цьому питанні.

головні новини LB.ua

29.10.2019
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.