Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

Код УКТ ЗЕД – обов’язковий реквізит фіскального чека для підакцизних товарів

> > > Код УКТ ЗЕД – обов’язковий реквізит фіскального чека для підакцизних товарів

ов’язкові реквізити фіскального касового чека на товари (послуги), зокрема, фіскальний касовий чек на товари (послуги) має містити код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством). Це визначено п. 2 розділу 2 Положення про форму і зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13. На цьому зауважив під час вебінару на каналі «Допомога платнику» начальник відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Черкаській області Ярослав Двірник.

«Тобто у розрахункових документах, які створюються реєстратором розрахункових операцій /програмних РРО при проведенні розрахункових операцій з продажу підакцизних товарів, має відображатися такий обов’язковий реквізит «код Український класифікатор товарів зовнішньоекономічної діяльності УКТ ЗЕД», – сказав Яросла Володимирович. – Відповідальність за використання суб’єктами господарювання РРО та/або ПРРО без використання режиму попереднього програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД передбачено Законом України № 265 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Як зауважив Ярослав Двірник, зазначення обов’язкових реквізитів розрахункових документів у структурі тегів необов’язкових реквізитів є порушенням вимог нормативних документів та може призвести до втрати інформації, що передається суб’єктом господарювання до серверу контролюючого органу та стати причиною проведення контрольно-перевірочних заходів.

Суб’єктам господарювання необхідно здійснювати проведення розрахункових операції через РРО та/або через ПРРО для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості.

Головне управління ДПС у Черкаській області

https://ck.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/753160.html

Підписуйтесь на наш Telegram канал Асоціація УкрЕККА

12.02.2024
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.