Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

Гетманцев попросив податківців не прискіпуватися під час перевірки РРО

> > > Гетманцев попросив податківців не прискіпуватися під час перевірки РРО

Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев попросив податківців не прискіпуватися до підприємців піч час перевірки застосування касових апаратів з 1 жовтня.

Посадовець закликає не шукати дрібниці, які не мають жодного значення для фіскальних цілей, але можуть формально трактуватися як правопорушення.

"Перед вами не стоїть завдання зібрати штрафи, змусити людей робити непотрібні речі. Ваше завдання – забезпечити прозорий законний податковий контроль за використанням РРО, а не за послідовністю букв в назві підприємця на чеку або за ідеальною цілісністю дійсної акцизної марки на пляшці в ресторані", – пише Гетманцев.

За його словами, ефективніше буде допомогти та навчити ФОП-и в ході перевірки. А нині – саме той час, коли потрібно переломити взаємну недовіру "фіскала" та підприємця.

Нагадаємо, з 1 жовтня в Україні повертаються штрафи за порушення податкового законодавства. Бізнес почнуть штрафувати за роботу без касових апаратів. Це передбачено законом №3219-IX (законопроект №8401) щодо повернення довоєнних податків та перевірок бізнесу.

Штрафи не будуть виписуватися за порушення, що були зроблені з 1 січня 2022 року до 1 жовтня 2023 року. Але це не стосується операцій з підакцизними товарами, валютою, азартними іграми.

Від відповідальності звільняються лише ті підприємці, що продають товари та послуги на тимчасово окупованих територіях або зоні активних бойових дій. Штрафи за невикористання РРО або ПРРО будуть високі. Їх накладатимуть на кожну транзакцію без фіскалізації.

Сума залежить від суми чека і кількості порушень:

перше: 100% від суми продажу товарів, робіт або послуг, учинених із порушеннями
наступні: 150% від суми продажу товарів, робіт або послуг, учинених із порушеннями.

АНАСТАСИЯ КОВАЛЕВА

https://vesti.ua/uk/strana-uk/getmantsev-poprosiv-podatkivtsiv-ne-priskipuvatisya-pid-chas-perevirki-rro

Підписуйтесь на наш Telegram канал Асоціація УкрЕККА

 

15.09.2023
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.