Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

Чи потрібно в обов’язковому порядку друкувати рядки 11 – 18 фіскального чека під час проведення розрахунків в безготівковій формі з використанням встановленого на телефоні додатку

> > > Чи потрібно в обов’язковому порядку друкувати рядки 11 – 18 фіскального чека під час проведення розрахунків в безготівковій формі (із застосуванням електронного платіжного засобу) з використанням встановленого на телефоні додатку від банківської установи?

Гу ДПС у м. Києві повідомляє, що правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – ПРРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (із змінами та доповненнями) (далі – Закон № 265) та нормативно-правовими актами, прийнятими на його виконання.

За визначенням, наведеним у статті 2 Закону № 265, розрахунковий документ – документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, видатковий чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів, отримання (повернення) коштів, торгівлю валютними цінностями в готівковій формі, створений в паперовій та/або електронній формі (електронний розрахунковий документ) у випадках, передбачених цим Законом, зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або програмним реєстратором розрахункових операцій, чи заповнений вручну.

Форму та зміст розрахункового документу/електронного розрахункового документу визначено Положенням про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженим наказом Міністерства   фінансів   України   від 21 січня 2016 року № 13, зареєстрованим   у   Міністерстві   юстиції   України  11 лютого 2016 року за № 220/28350 (далі – Положення № 13).

Пунктом 2 розділу ІІ Положення № 13 визначено обов’язкові реквізити, які має містити фіскальний чек. Наголошуємо, що Положення № 13 однаково розповсюджує свою дію як на розрахункові документи, що створюються РРО так і ПРРО.

Водночас, відповідно до п. 4 розділу ІІ Положення № 13, рядки 11–18 фіскального чека заповнюються у разі застосування під час проведення розрахунків лише з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки) платіжного терміналу, з’єднаного або поєднаного з РРО, незалежно від його виду (РРО чи ПРРО) або сфери призначення.

Відповідно   до   п. 13   ст. 1   Закону   України від 30 червня 2021 року № 1591-ІХ «Про платіжні послуги» електронний платіжний засіб – це платіжний інструмент, реалізований на будь-якому носії, що містить в електронній формі дані, необхідні для ініціювання платіжної операції та/або здійснення інших операцій, визначених договором з емітентом.

Звертаємо увагу, що принципово є важливим факт, що платіжні сервіси також приймають платіжні інструкції користувачів на виконання платіжних операцій, з використанням банківських (платіжних) карток, у межах надання платіжних послуг та забезпечують розпорядження покупця щодо переказу коштів зі свого рахунку і без використання платіжних терміналів.

Враховуючи викладене, як відповідь на питання повідомляємо, що у разі проведення розрахунків за допомогою сервісу еквайрінгу без використання платіжного терміналу, відсутні обставини, що супроводжують обов’язок друкувати рядки 11-18 фіскального чека.

Головне управління ДПС у м. Києві

https://kyiv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/729107.html

Підписуйтесь на наш Telegram канал Асоціація УкрЕККА

21.11.2023
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.