Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

Чи потрібен РРО у разі продажу корпоративних прав через касу: роз’яснення

> > > Чи потрібен РРО у разі продажу корпоративних прав через касу: роз’яснення

Купівля-продаж корпоративних прав або часток у статутному капіталі оформляється відповідним договором.

ачається, що згідно з п. 1 ст. 3 Закону №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні РРО (далі – ПРРО) зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.

ПКУ визначено, що корпоративні права – це права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання пвної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.

Враховуючи зазначене та оскільки купівлі-продаж корпоративних прав або часток у статутному капіталі оформлюється договором купівлі-продажу, на підставі якого відбувається перехід правомочностей, що належать особі, то в цьому випадку зазначена операція не пов’язана з продажем товарів (наданням послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг в розумінні Закону №265, тому РРО/ПРРО може не застосовуватися.

Розрахунок може бути проведений через касу суб’єкта господарювання з дотриманням граничних сум розрахунків, передбачених Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим постановою НБУ №148, на підставі рішення засновників.

Водночас таку банківську операцію можна провести через банківську установу: або із переказом коштів із рахунка фізичної особи на рахунок суб’єкта господарювання, або із внесенням готівки на рахунок цього суб’єкта через касу банку.

СУДОВО-ЮРИДИЧНА ГАЗЕТА

https://sud.ua/uk/news/ukraine/286159-nuzhen-li-rro-pri-prodazhe-korporativnykh-prav-cherez-kassu-razyasnenie

Підписуйтесь на наш Telegram канал Асоціація УкрЕККА

21.11.2023
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.