Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

ІНТЕРНЕТ-ТОРГІВЛЯ та РРО: ЗАПИТАННЯ – ВІДПОВІДІ

> > > ІНТЕРНЕТ-ТОРГІВЛЯ та РРО: ЗАПИТАННЯ – ВІДПОВІДІ

ФОП має намір здійснювати продаж ТОВАРІВ через інтернет-магазин, оплату за які отримуватиме за допомогою НАДАВАЧА ПЛАТІЖНИХ ПОСЛУГ. Чи є операція з отримання грошових коштів (як оплати за товар споживачем) з БАНКІВСЬКОГО РАХУНКУ надавача платіжних послуг, з яким укладено договір про прийом платежів, на БАНКІВСЬКИЙ РАХУНОК ФОП, розрахунковою в розумінні Закону про РРО?

У описаній у зверненні ситуації операції, проведені між Підприємцем та надавачем платіжних послуг, хоч і містять ознаки розрахункових операцій водночас є різновидом банківських операцій, а тому їх вчинення не вимагає обов’язкового застосування РРО/ПРРО.

Чи потрібно надавати споживачу (покупцю) товару розрахунковий документ, встановленої форми та змісту, якщо покупець товару сплачує його вартість через ЕЛЕКТРОННУ ПЛАТІЖНУ СИСТЕМУ надавача платіжних послуг?

У разі доставки поштою або кур’єрською службою товару, придбаного на умовах передоплати із застосуванням платіжних сервісів суб’єкт господарювання повинен вкласти у поштове відправлення раніше роздрукований з використанням РРО розрахунковий документ установленої законодавством форми і змісту на повну суму проведеної операції, що підтверджує факт купівлі-продажу товарів. У передбачених законодавством випадках, продавець зобов’язаний вкласти у поштове відправлення гарантійний талон, технічний паспорт або інший документ, що його замінює, який має містити обов’язкові реквізити».

Додатково звертаємо увагу, що відповідно до загальнодоступної інформації, розміщеної на вебсайтах, надавачів платіжних послуг, а також в їх договорах-приєднання прямо вказано, що такі надавачі платіжних послуг надають своїм клієнтам послуги з еквайрингу.

Приймання Підприємцем оплати за товари із використанням еквайрингу потребує обов’язкового застосування РРО та видачу або надсилання розрахункового документу встановленої форми та змісту на загальних підставах.

Отже, у описаних Підприємцем у звернені обставинах, застосування РРО/ПРРО та видача або надсилання розрахункового документу встановленої форми та змісту є обов’язковим, щодо усіх договорів купівлі-продажу укладених з покупцями.

Інтернет-магазин не зобов’язаний використовувати РРО, коли грошові операції проводяться лише у безготівковій формі:

Товар оплачується переводом з розрахункового рахунку покупця на розрахунковий рахунок Інтернет-магазину. Наприклад, оплата через номер IBAN.

Товар оплачується через касу банку, переводом на розрахунковий рахунок магазину. Незважаючи на використання готівки, така операція вважається безготівковою.

Товар оплачується через банківський термінал самообслуговування. Такі термінали можна часто зустріти у відділеннях банку та за їх межами. Не варто плутати з POS-терміналами, які обслуговуються касирами.

Якщо товар передає кур’єр поштової служби й сам приймає оплату, фіскальний чек видає він.

Відсутнє місце здійснення розрахунку. Якщо Інтернет-магазин займається продажем товарів або послуг, які передаються покупцю через Інтернет, РРО не застосовується. Це можуть бути послуги зі створення дизайну, продаж програм або додатків тощо.

Але, якщо ви створите, наприклад, макет банеру а потім роздрукуєте його та передасте покупцю – застосування РРО є обов’язковим.

ПОДАТКОВИЙ ВІСНИК УКРАЇНИ

http://chp.com.ua/ua/all-news/item/86156-internet-torgivlya-ta-rro-zapitannya-vidpovidi

Підписуйтесь на наш Telegram канал Асоціація УкрЕККА

17.09.2023
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.