Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

Застосування РРО та особливості одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб обговорили в Червоноградській ДПІ під час «круглого столу»

> > > Застосування РРО та особливості одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб обговорили в Червоноградській ДПІ під час «круглого столу»

У Червоноградській ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області відбулося чергове засідання «круглого столу» за участю фахівців податкової та суб’єктів господарювання міста Червонограда, на якому обговорювали особливості застосування РРО та програмних РРО у 2021 році та останні законодавчі зміни, які стосуються одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб.

Начальник відділу електронних сервісів Червоноградської ДПІ Катерина-Руслана Тхір нагадала учасникам «круглого столу», що запровадження програмного РРО є важливим кроком до детінізації економіки та створення рівних умов ведення підприємницької діяльності. Так, нове законодавство відкрило можливість використовувати замість традиційних спеціальні програми, призначені для реєстрації розрахункових операцій. Таку програму можна буде встановити, у тому числі і на смартфон. Держава, контролюючий орган, забезпечуватиме безкоштовне програмне рішення для використання суб’єктом господарювання, а також безкоштовно підтримуватиме роботу програми.

Крім цього, присутнім повідомили, що 5 червня 2021 року Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» (далі - Закон), спрямований на легалізацію і детінізацію доходів і майна фізичних осіб, прихованих від оподаткування.

Закон визначає перелік та обсяг активів, які можуть бути задекларовані.

Так, декларуванню підлягатимуть валютні цінності (крім коштів у готівковій формі), цінні папери, рухоме і нерухоме майно, в тому числі об'єкти незавершеного будівництва, частки (паї) у майні юридичних осіб, розміщені як в Україні, так і закордоном, які були придбані до 1 січня 2021 року та які в момент їхнього отримання підлягали оподаткуванню в Україні, але з них не були сплачені податки і збори.

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування проводиться з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року та передбачає сплату збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.  

Також під час зустрічі Катерина-Руслана Тхір роз’яснила платникам про переваги користування сервісом ДПС «Електронний кабінет платника». Вона звернула увагу на можливості дистанційного спілкування з податковою службою засобами сервісів «InfoTAX»», на  використання таких інформаційних ресурсів ДПС України, як: Facebook, Telegram-канал.

Головне управління ДПС
у Львівській області

https://lv.tax.gov.ua/media-ark/local-news/488383.html

Підписуйтесь на наш Telegram канал Асоціація УкрЕККА

04.08.2021
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.