Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

За реалізацію суб’єктами господарювання алкогольних напоїв, які немарковані або з підробленими марками акцизного податку передбачено відповідальність

> > > За реалізацію суб’єктами господарювання алкогольних напоїв, які немарковані або з підробленими марками акцизного податку передбачено відповідальність

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області повідомляють, що виробники, імпортери, продавці товарів та їх посадові особи несуть відповідальність за недодержання порядку маркування, продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах, несплату чи несвоєчасну сплату податку.

Зокрема, у разі реалізації суб’єктами господарювання алкогольних напоїв, які немарковані або з підробленими марками акцизного податку, передбачена відповідальність у розмірі 200 відс вартості товару, але не менше 17000 грн.

Крім того, при встановленні факту торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без марок акцизного податку передбачено анулювання відповідної ліцензії.

Нагадаємо, наказом Міністерства фінансів України від 08.06.2021 № 329 «Про затвердження Змін до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних документів», внесено зміни до форми та змісту розрахункових документів, щодо наявності у фіскальних касових чеках, що формуються всіма без виключення РРО/ПРРО, цифрового значення штрихового коду марок акцизного податку на алкогольні напої.

Одними з обов’язкових реквізитів марок акцизного податку нового зразка для маркування алкогольних напоїв є штрих-код та QR-код, які містять інформацію про серію та номер марки.

Відповідно до ст. 14 Податкового кодексу України марка акцизного податку – спеціальний знак для маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, віднесений до документів суворого обліку, який підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів.

Кожна марка акцизного податку на алкогольні напої повинна мати окремий номер, місяць і рік випуску марки та позначення про суму сплаченого акцизного податку за одиницю маркованої продукції, крім суми акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі алкогольних напоїв.

Також Положенням про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1251 із змінами та доповненнями, визначені реквізити, які наносяться на марку акцизного податку.

Так, одними з обов’язкових реквізитів, які повинна містити марка акцизного податку, є серія з чотирьох літер і шестизначний номер та штрих-код (зазначається на марках для алкогольних напоїв). Штрих-код містить інформацію про серію та номер марки.

Згідно з ст. 226 Кодексу вважаються такими, що немарковані, зокрема:

алкогольні напої, тютюнові вироби та рідини, що використовуються в електронних сигаретах, з підробленими марками акцизного податку;

алкогольні напої, марковані з відхиленням від вимог Положення № 1251, відповідно до якого здійснюються виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв;

вироблені в Україні алкогольні напої з марками акцизного податку, на яких зазначення суми акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, не відповідає сумі, визначеній з урахуванням чинних на дату розливу продукції ставок акцизного податку, міцності продукції та місткості тари;

алкогольні напої іноземного виробництва з марками акцизного податку, на яких зазначена сума акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, не відповідає сумі, визначеній з урахуванням міцності продукції, місткості тари та розміру ставок акцизного податку, діючих на момент виробництва марки.

Головне управління ДПС
в Івано-Франківській області

https://if.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/591985.html

Підписуйтесь на наш Telegram канал Асоціація УкрЕККА

30.06.2022
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.