Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

В Україні злетіла кількість ФОПів з РРО: хто залишився без реєстраторів

> > > В Україні злетіла кількість ФОПів з РРО: хто залишився без реєстраторів

В Україні 272 тисячі фізосіб-підприємців (ФОП) виконали норму закону та встановили реєстратори розрахункових операцій (РРО). Від них відмовилася лише та частина бізнесу, яка приховує свої реальні обороти, продає контрабанду та нелегальну продукцію.

Про це йдеться у даних податкової, які є у розпорядженні OBOZREVATEL. Зазначимо, з 1 січня 2022-го абсолютна більшість ФОПів має користуватися і РРО. Це дозволить покупцям отримувати чеки, а податковій – бачити реальні обсяги обертів. Таким чином, практично неможливо буде продавати контрабанду через ФОПи і приховувати реальні обороти.

Навіщо потрібні РРО?

Майже у всіх країнах Європи вже давно діє облік оборотів майже всього бізнесу. В Україні ж до 2022-го ФОПи могли продавати товари, не показуючи реальні обороти і не видаючи своїм клієнтам чеки через касові апарати. Це призвело до того, що левова частка підприємців вже давно перевищила норми та перестала бути "малим бізнесом", але продовжила користуватися єдиним податком.

При цьому розмір єдиного податку для ФОПів першої та другої групи нижчий за податки із зарплати, наприклад, українського вчителя. Без РРО з 2022-го можуть працювати ті, хто не продає товари фізособам, які торгують у селах (без підакцизних товарів), або перебувають на першій групі єдиного податку.

Зазначимо, на першій групі перебувають ті підприємці, які не мають найнятих працівників та не перевищують річний оборот у 1,08 млн грн.

Як раніше писав OBOZREVATEL, в Україні фізособи-підприємці через перерахунок прожиткового мінімуму та мінімальну зарплату заплатять більше податків. При цьому підвищення мінімалки несуттєве і очікується лише у жовтні 2022-го, тому зростання податкових відрахувань буде незначним.

Олександр Литвин

OBOZREVATEL

https://news.obozrevatel.com/ukr/economics/economy/v-ukraini-zletila-kilkist-fopiv-z-rro-hto-zalishivsya-bez-reestratoriv.htm

Підписуйтесь на наш Telegram канал Асоціація УкрЕККА

21.01.2022
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.