Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

Щодо права страхових агентів на розрахунки за межами каси страховика без застосування РРО

> > > Щодо права страхових агентів на розрахунки за межами каси страховика без застосування РРО

Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків нагадує, що статтею 9 Закону України від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначено перелік господарських операцій, при виконанні яких суб’єкти господарювання мають право не застосовувати РРО та/або ПРРО та РК.

Також згідно зі статтею 10 Закону № 265 Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 року № 1336 із змінами та доповненнями.

Крім того, пунктом 20 Переліку №1336 визначено, що страхові агенти мають право проводити за межами приміщення страховика страхування майнових та особистих ризиків фізичних осіб, крім обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів за додатковими договорами («Зелена картка»), без застосування РРО та/або ПРРО з використанням РК та книг обліку розрахункових операцій.

Отже, враховуючи дію норми статті 10 Закону № 265, страхові агенти, які діють від імені страхової компанії, мають право проводити за межами приміщення страховика страхування майнових та особистих ризиків фізичних осіб без застосування РРО та/або ПРРО з використанням РК та книг обліку розрахункових операцій. Проте, винятком є обов’язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів за додатковими договорами («Зелена картка»).

Північне міжрегіональне управління ДПС
по роботі з великими платниками податків

https://nvp.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/599607.html

Підписуйтесь на наш Telegram канал Асоціація УкрЕККА

06.08.2022
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.