Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

Роз’яснювальна робота податківців, щодо застосування РРО

> > > Роз’яснювальна робота податківців, щодо застосування РРО

Хорольська ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області активно продовжує інформувати про необхідність застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – ПРРО).

Законом України від 15 березня 2022 року №2120-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» припинено дію мораторію на проведення фактичних перевірок, а відтак в умовах дії воєнного стану Державна податкова служба України забезпечує контроль за проведенням розрахункових операцій.

Згідно з нормами п. 1 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні РРО (далі – ПРРО) зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом № 265, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Таким чином платники податків ІІ-ІV групи зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО у випадку здійснення розрахункових операцій. При цьому, використання ПРРО при оптовій та/або роздрібній торгівлі пальним забороняється.

Нагадуємо, що наряду з використанням класичних РРО ДПС України пропонує безкоштовне програмне рішення для використання суб'єктами господарювання ПРРО.

Програмний реєстратор розрахункових операцій – програмний, програмно-апаратний або програмно-технічний комплекс у вигляді технологічного та/або програмного рішення, що використовується на будь-якому пристрої та в якому фіскальні функції реалізовані через фіскальний сервер контролюючого органу і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з приймання готівки для виконання платіжних операцій.

Контролюючий орган забезпечує безоплатне програмне рішення для використання суб’єктом господарювання.

Хорольська ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області

https://poltava.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/616024.html

Підписуйтесь на наш Telegram канал Асоціація УкрЕККА

21.09.2022
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.