Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

Нові правила для ФОП з 1 січня 2022 р – штрафи, чеки, касові апарати

> > > Нові правила для ФОП з 1 січня 2022 р – штрафи, чеки, касові апарати

В Україні з 1 січня 2022 року набудуть чинності нові правила для ФОП – які зміни очікуються

Нові правила для ФОП повинні дисциплінувати бізнес, сприяти легалізації доходів та захистити права споживачів. Принаймні, в ідеалі все саме так і повинно вийти. 

До 1 січня 2022 року ФОПи зобов’язані встановити у себе касові апарати. Вони зроблять неможливим тіньовий оборот коштів і повинні зробити всі фінансові операції прозорими. Природно, для багатьох ФОПів це буде означати збільшення податків. Саме із цим і пов’язане активне неприйняття нових законодавчих змін у підприємницькому середовищі. Однак завдяки цьому влада сподівається отримати збільшення податкових відрахувань до бюджету і скорочення тіньової зайнятості.

Повинні виграти від такого нововведення і звичайні покупці, бо вони в обов’язковому порядку будуть отримувати разом з купленим товаром чек і зможуть потім пред’явити продавцю претензії у випадку, якщо їм продали неякісний товар.

Звичайно при цьому деякі підприємці, показавши свій реальний обсяг обороту грошей, змушені будуть перейти з єдиного податку на загальне оподаткування. Адже інформація з касових апаратів буде надходити безпосередньо податківцям, і приховати що-небудь буде практично неможливо.

Як йдуть справи сьогодні?

Сьогодні, поки ще не всі підприємці користуються РРО (касовими апаратами), у них є можливість продавати разом з товаром, який проходить через оподаткування, ще й великі партії “лівого” контрабандного товару. Причому за тими ж цінами, що й легальний товар. До того ж, ця контрабанда ще й не завжди буває нормальної якості.

Таким чином, держава втрачає гроші у вигляді несплачених податків, а покупці піддаються ризику, купуючи неякісний товар.

Крім того, такі умови роботи нівелюють конкуренцію між учасниками ринку. Виходить, що ті, хто працює чесно, опиняються в програші порівняно з тими, хто веде на ринку нечесну гру.

Тому, єдиний спосіб змусити бізнес працювати чесно – встановити РРО і перевіряти, чи користуються підприємці касовими апаратами при кожній угоді. Перевірки ФОПів на предмет дотримання норм нового закону почнуться відразу після закінчення карантину в країні. Тобто, на сьогодні точної дати немає, але можливо це буде навесні наступного року, а може і раніше.

Для тих, у кого виявлять порушення, передбачені законом штрафи
Якщо продавати через РРО не весь товар і не друкувати чеки, штраф становитиме 100% вартості проданих товарів (150% за друге і кожне наступне порушення).
Якщо виявлять втручання в конструкцію РРО – штраф у розмірі 5100 грн.

Крім того, завдяки виданим чекам, можна буде завжди проконтролювати, де і ким був проданий той чи інший товар. При цьому покупці отримають можливість отримати назад свої гроші, якщо товар виявиться неякісним.

Автор Янина

https://nikopolnews.net/ukraina/novi-pravyla-dlia-fop-z-1-sichnia-2022-r-shtrafy-cheky-kasovi-aparaty/

Підписуйтесь на наш Telegram канал Асоціація УкрЕККА

24.11.2021
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.