Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

Мінфін затвердив накази для застосування програмних РРО

> > > Мінфін затвердив накази для застосування програмних РРО

Міністерством юстиції зареєстровано наказ Мінфіну про порядок реєстрації та застосування програмних РРО, а також наказ про затвердження форм і змісту розрахункових документів

Мінфін повідомляє, що Міністерством юстиції зареєстровано їх наказ про порядок реєстрації та застосування програмних РРО, а також наказ про затвердження форм і змісту розрахункових документів.
Зокрема, наказом від 23.06.2020 р. №317 безпосередньо затверджено порядки реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО); визначення діапазону, видачі, резервування, використання фіскальних номерів, що присвоюються електронним розрахунковим документам під час роботи ПРРО в режимі офлайн.
Другим наказом від 18.06.2020 р. №306:
вдосконалено форму і зміст розрахункових документів, що РРО та/або ПРРО;
затверджено нову форму розрахункового документа для операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів;
забезпечено можливість зазначення штрихкодів товарів.
В тому числі зміни торкнулись Порядків щодо реєстрації РРО та книг обліку розрахункових операцій,  зокрема щодо можливості створення документів у паперовій та/або електронній формі.
Запровадження програмного РРО є важливим кроком до детінізації економіки та створення рівних умов ведення підприємницької діяльності. Програмне забезпечення «РРО в смартфоні» стане зручним і необтяжливим функціоналом для сумлінних платників податків.
Із текстом наказів можна ознайомитися за посиланням.
 
Довідково:
З 1 серпня 2020 року фіскальний додаток для програмного РРО буде доступний для повноцінного використання для всіх бажаючих на безоплатний основі.
Використання РРО, для певних видів діяльності ІІ-IV груп фізичних осіб-підприємців, стане обов’язковим з 1 січня 2021 року.
Запровадження програмного РРО передбачено Законом України від 20.09.2019 р. №128-IX «Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг».
  
Джерело
Міністерство фінансів України

https://news.dtkt.ua/state/cash-handling/63562

Підписуйтесь на наш Telegram канал Асоціація УкрЕККА

09.07.2020
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.