Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

Чому легальний бізнес проти скасування "РРО для всіх"

> > > Чому легальний бізнес проти скасування "РРО для всіх"

Пристрасті навколо законодавчих норм, згідно з якими з 1 січня 2021 року значно розширюється коло підприємців-спрощенців, які зобов'язані вести свою діяльність з використанням PPO (реєстраторів розрахункових операцій), не вщухають. Що примітно, значна частина представників бізнесу виступає проти скасування нових норм. 

У минулий вівторок, близько тисячі фізичних осіб-підприємців вийшли на акцію протесту під Верховною Радою. Вони закликали народних депутатів не голосувати за законопроекти № 3853-1 і № 3853-2, які передбачають скасування майбутніх змін і наділяють ФОП правом працювати без РРО. Представники малого легального бізнесу протестували з гаслом "Детінізація – це цивілізація!". За їхніми словами, підтримуючи законопроекти про скасування обов'язкової фіксації операцій, які проводяться спрощенцями за допомогою РРО, депутати підтримують корупціонерів і тіньовиків, що завдають Україні фінансовий і репутаційний збиток. В акції протесту взяли участь асоціація "Українські імпортери побутової електроніки"," Аптечна професійна асоціація України", Асоціація платників податків України, Українська федерація індустрії безпеки.

Практику широкого застосування РРО з 1 січня 2021 року передбачено нормами Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг" від 20 вересня 2019 року № 129-IX, який було визначено президентом Володимиром Зеленським як невідкладний. Одним із його співавторів став голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Законопроект підтримав Мінфін. За словами Гетманцева, відмова від реформування може призвести до подальшого ослаблення України, розгулу корупції і, як наслідок, животіння національної економіки.

"Єдиний спосіб йти шляхом цивілізованого розвитку і виведення економіки з "тіні" (я вважаю, що "тінь" є наріжною проблемою для країни), - це відмова від популізму, політичного поділу на владу і опозицію. Потрібна чесна, відкрита розмова, єдиним інтересом в якій буде інтерес країни і кожного українця. Сьогодні наш споживач беззахисний, тому що без фіскального чека він не може після купівлі знайти продавця. Тільки фіскальний чек забезпечує гарантовану ідентифікацію продавця, що і легко перевіряється (наприклад - реальність продавця в ЄДРПОУ, факт видавання чека в базі чеків ДПС). Це багаторазово ускладнює можливість ухилення від виконання гарантійних зобов'язань і критично підвищує ризик операцій з нелегальним товаром", - резюмував голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

Розширення практики використання касових апаратів є однією з умов виділення Україні макрофінансової допомоги в розмірі 1,2 млрд євро від Євросоюзу, що було закріплено текстом Меморандуму.

Орієнтовні недонадходження до бюджету внаслідок реалізації "спрощенцями" товарів і послуг із заниженням виторгу оцінюється у 130-156 млрд грн на рік. Єдиний надійний спосіб для припинення цих схем - впровадження РРО та заохочення покупців отримувати фіскальний чек.

Зазначимо, з 1 серпня для реєстрації розрахункових операцій можуть використовуватися не тільки традиційні касові апарати, а й їхні аналоги, що працюють з чеками, як паперовими, так і електронними. Для цього підприємці можуть застосовувати комп'ютери, смартфони або планшети, оснащені спеціальними програмами. ФОП можуть використовувати нарівні з паперовими електронні чеки, зберігати дані в хмарних реєстраторах, застосовувати безкоштовні сервіси РРО, зокрема і розроблені ДФС.

РРО жодним чином не зачіпають чесний бізнес, проте створюють величезні проблеми контрабандистам і підставним ФОП, через які відмиваються величезні гроші від завезення в Україну за сірими і чорними схемами безлічі товарних категорій, розповіла учасник мітингу під Радою, підприємець першої групи Ірина Соколова.

"Ми вийшли на боротьбу з найбільшим злом в нашій країні – корупцією, яка "кришує" тіньовий бізнес. Моя компанія чесно веде підприємницьку діяльність протягом багатьох років. І я не можу зрозуміти, чому легальний підприємець повинен наповнювати державний і місцеві бюджети, створювати робочі місця, а хтось, прикриваючись статусом "спрощенця", - паразитувати на законодавчих проломах, обкрадати країну і обдурювати покупців", - сказала Соколова.

"Протягом 30 років політики створюють ілюзію боротьби за економічну справедливість, замість того щоб брати відповідальність і реалізовувати часом непопулярні, але необхідні для цивілізованого розвитку бізнесу і країни речі. Ми - за перекриття незаконних схем, якими користується великий бізнес для ухилення від податків, і ми вимагаємо контролю держави за фінансовими оборотами "схемників". "Спрощенку" потрібно модифікувати, вона повинна стимулювати розвиток чесного малого бізнесу і не повинна бути засобом процвітання схем із мінімізації податків великим бізнесом", - вважає "ФОПівець" Ігор Голіков.

Ігор Смолов
журналіст, економіст

Джерело: 112.ua

https://ua.112.ua/statji/revansh-tinovykiv-chomu-lehalnyi-biznes-proty-skasuvannia-rro-dlia-vsikh-556154.html

Підписуйтесь на наш Telegram канал Асоціація УкрЕККА

20.11.2020
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.