Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

Чи повинен ФОП на єдиному податку вести з 26 листопада облік товарних запасів – ДПС

> > > Чи повинен ФОП на єдиному податку вести з 26 листопада облік товарних запасів – ДПС

Запровадження з 26 листопада обов’язкового ведення обліку товарних запасів привернуло чимало уваги. Воно й не дивно, зрештою. Але у багатьох ФОПів постало питання наскільки це стосується їх. З цього приводу рівненські та харківські податківці нагадують про п. 12 ст. 3 Закону про РРО.

Ця норма передбачає, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.

При цьому суб’єкт господарювання зобов’язаний надати контролюючим органам під час проведення перевірки документи (у паперовій або електронній формі), які підтверджують облік та походження товарів, що на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об’єкті).

Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками ПДВ (крім тих, які провадять діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння).

Нагадаємо, що 26 листопада набере чинності Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб - підприємців, у тому числі платників єдиного податку.

Джерело: "Інтерактивна бухгалтерія"

https://interbuh.com.ua/ua/documents/onenews/144379

Підписуйтесь на наш Telegram канал Асоціація УкрЕККА

24.11.2021
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.