Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

Чи можна вклеювати Z-звіти до КОРО

> > > Чи можна вклеювати Z-звіти до КОРО

Київських податківців попросили надати відповіді на кілька важливих запитань щодо використання КОРО. І ось що маємо.

Передусім податківці нагадали, що КОРО використовують лише у випадках проведення розрахункових операцій у разі відключення електроенергії чи поломки РРО (пп. 1 п. 1 р. ІІ Порядку реєстрації та ведення РК, КОРО ).

Згідно з п. 6 гл. 4 р. ІІ Порядку реєстрації та ведення РК, КОРО суб'єкт господарювання має забезпечити збереження щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) у паперовій та/або електронній формі протягом строку, визначеного   п. 44.3 ПКУ  (прим.: 1095 днів, тобто 3 роки).

Збереження суб'єктом господарювання щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) у паперовій та/або електронній формі здійснюють у будь-який зручний та не заборонений чинним законодавством спосіб.

І тут податківці слушно зазначили, що місце зберігання щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) у паперовій формі у чинному законодавстві не визначено, тому суб’єкт господарювання самостійно визначає це місце.

Тож, на їхню думку, підприємство може розробити й затвердити внутрішнім документом порядок оприбуткування готівки в касах відокремлених підрозділів, де визначити місцем зберігання щоденних Z-звітів КОРО.

Тобто, як бачимо, за умови визначення внутрішнім документом місця зберігання щоденних Z-звітів КОРО не загрожує штраф за порушення встановленого порядку використання КОРО згідно з  п. 3 ст. 17 Закону про РРО.

Дуже правильний висновок у коментованій ІПК, щоправда, він адресований конкретному суб'єктові господарювання, тому податківцям варто було б його розмістити в розділі «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.tax.gov.ua), аби кожен суб'єкт господарювання був упевнений, що не наражається на штраф.

Джерело: ІПК ГУ ДПС у м. Києві від 22.09.2020 р. № 3961/ІПК/26-15-05-09-01-14

https://interbuh.com.ua/ua/documents/onenews/140445

Підписуйтесь на наш Telegram канал Асоціація УкрЕККА

23.10.2020
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.