Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

Застосування РРО під час проведення дистанційних розрахунків за надані послуги

> > > Застосування РРО під час проведення дистанційних розрахунків за надані послуги

Податківці на офіційному сайті ДПС України (tax.gov.ua > «Прес-центр» > «Новини») пояснили, що згідно з п. 14 ст. 9 Закону про РРО РРО/ПРРО та розрахункові книжки не застосовуються під час здійснення розрахунків за послуги в разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.

Тобто суб’єкти господарювання, які не приймають оплату за надані послуги готівкою та/або не здійснюють приймання оплати в безготівковій формі, за допомогою електронних платіжних засобів (платіжних карток), жетонів, талонів тощо, звільняються від обов’язкового застосування РРО/ПРРО під час приймання оплати за послуги.

Водночас контролери зауважили, що хоча право щодо незастосування РРО/ПРРО, встановлене п. 14 ст. 9 Закону про РРО, не може бути використане суб’єктом господарювання в разі продажу товарів, суб’єкт господарювання не втрачає такого права навіть за умови здійснення торгівлі товарами в разі приймання оплати за надані послуги виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів. А отже, на думку податкового органу, в разі здійснення торгівлі одночасно товарами та послугами за умови приймання оплати саме за послуги виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів суб’єкти господарювання мають право не застосовувати РРО/ПРРО.

https://ibuhgalter.net/news/21885

Підписуйтесь на наш Telegram канал Асоціація УкрЕККА

21.11.2023
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.