Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

Запитували-відповідаємо. Як будуть впроваджуватись нові правила по застосуванню РРО у 2020 році?

> > > Запитували-відповідаємо. Як будуть впроваджуватись нові правила по застосуванню РРО у 2020 році?

Під час чергового сеансу телефонної ,,гарячої лінії” на запитання платників податків відповідала заступник начальника управління - начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Червоноградського управління Головного управління ДПС у Львівській області Надія Дячук.

- з 1 січня 2020 року - платники податків зможуть протестувати програмні реєстратори розрахункових операцій. Свій продукт ДПС надаватиме і обслуговуватиме безкоштовно;

- з 19 квітня 2020 року - платники зможуть використовувати програмні РРО;

- до 1 жовтня 2020 року - реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень, крім тих, які здійснюють:

- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я.

- з 1 жовтня 2020 року до 1 січня 2021 року - реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку другої – четвертої груп (фізичними особами - підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють реалізацію складної побутової техніки, лікарських засобів, виробів медичного призначення. Законопроекти зобов’язують застосовувати реєстратори розрахункових операцій також платників єдиного податку другої – четвертої групи - ресторани, кафе швидкого обслуговування, турагентства, готелі, підприємців, які здійснюють продаж ювелірної продукції, працюють у сфері роздрібної торгівлі вживаними товарами. Важливе уточнення: мова йде про реалізацію секонд-хенду тільки в магазинах, а не на ринках.

У разі перевищення платником єдиного податку другої – четвертої груп (фізичною особою - підприємцем) в календарному році обсягу доходу 1000000 гривень, застосування реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим.

Застосування реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.

- З 1 січня 2021 року - використання РРО стане обов’язковим для всіх платників єдиного податку другої – четвертої груп.

Чи зберігається право на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року на наступні податкові роки?

Відповідно до пп.166.4.3 п.166.4 ст.166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями, якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Територіальні органи ДПС
у Львівській області

https://lv.tax.gov.ua/media-ark/local-news/403951.html

Підписуйтесь на наш Telegram канал Асоціація УкрЕККА та в соціальних мережах Twitter, Facebook і Instagram

15.01.2020
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.