Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

Залежить доля російського газопроводу: ЄС остаточно затвердив Газову директиву

> > > Залежить доля російського газопроводу: ЄС остаточно затвердив Газову директиву

Рада країн Європейського Союзу остаточно схвалила поправки до Газової директиви щодо морських газопроводів.

Як передає "РИА Новости", схвалення в Люксембурзі відбулося без обговорення тексту законопроекту. Директиви поширюватимуться і на російський газопровід в обхід України "Північний потік-2".

Голосування відбулося в раді ЄС із сільського господарства та рибальства. Згідно з процедурою прийняття рішень у ЄС, схвалений Європарламентом законопроект може затверджувати будь-яка з рад міністрів Євросоюзу.

Згідно з результатами голосування, оновлену газову директиву підтримали 27 з 28 країн ЄС. Представник Болгарії на голосуванні утримався.

Схвалення Ради — останній етап офіційного узгодження документа. Закон набуде чинності за 20 днів після опублікування в офіційному журналі Євросоюзу. Країнам ЄС відводиться дев'ять місяців, щоби внести нові правила до національного законодавства.

Згідно із законом, нові та робочі газопроводи з третіх країн до Євросоюзу в територіальних морях держав ЄС мають відповідати певним правилам, які зараз поширюються на наземні труби.

Серед них — поділ діяльності з видобутку і транспортування газу (так званий "анбандлінг", коли компанія не може видобувати "блакитне паливо" і водночас володіти трубопроводом у ЄС, по якому його доправляють).

Компанія Nord Stream 2 AG, створена для будівництва та експлуатації "Північного потоку-2", належить "Газпрому", який планує прокачувати газ по цій трубі. Що стосується чинного "Північного потоку", то компанія Nord Stream AG займалася будівництвом і є оператором газопроводу, її мажоритарний акціонер — також "Газпром" з часткою 51%.

Нововведення газової директиви:

- половину потужності труби повинні залишити для незалежних компаній;
- оператором газопроводу має бути не пов'язаний з "Газпромом" Nord Stream 2 AG, а незалежна компанія;
- Німеччина отримає право обмежувати дії директиви за згодою з Єврокомісією.

/obozrevatel.com/

16.04.2019
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.