Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

Які контролюючі органи можуть перевірити: виїзна торгівля

> > > Які контролюючі органи можуть перевірити: виїзна торгівля

Виїзна торгівля — зовсім не нове явище, і чимало аналітиків уже приділяли їй увагу, неодноразово висвітлюючи цю тему. Та все ж є деякі аспекти, актуальні саме сьогодні.
Які контролюючі органи можуть перевіряти виїзну торгівлю? На підставі яких норм чинного законодавства? Чому це стало особливо актуально у 2019 році?
Відповіді на окремі питання, пов’язані з контролем виїзної торгівлі, ви знайдете у цій статті

Особливості, притаманні виїзній торгівлі, як передумови можливих перевірок контролюючих органів
Час від часу аналітики й консультанти завважують, що нормативно-правові документи не містять такого терміна, як «виїзна торгівля». Своєю чергою, Міністерство юстиції України на своєму сайті надає тлумачення цьому поняттю:

«Під виїзною торгівлею слід розуміти торгівлю, що здійснюється за межами майнового комплексу, який займає окрему споруду (офісне приміщення) або який розміщено у спеціально призначеній та обладнаній для торгівлі споруді, де суб’єкт господарювання здійснює діяльність з реалізації товару, тобто торговельного приміщення.

Виїзна торгівля є різновидом торгівлі через дрібнороздрібну торговельну мережу. Роздрібна торгівля через дрібнороздрібну торговельну мережу є однією із форм позамагазинного продажу товарів, при якій приміщення не мають торговельного залу для покупців».

Для подальшого правильного визначення кола потенційних контролюючих органів важливими є такі загальні характеристики, властиві виїзній торгівлі, зокрема:

*виїзна торгівля — це роздрібна торгівля;
*виїзна торгівля — це роздрібна торгівля продовольчими або непродовольчими товарами;
*торгувати в такий спосіб можуть будь-які суб’єкти господарювання (як фізособи-підприємці, так і підприємства) з урахуванням зареєстрованих і здійснюваних ними видів діяльності;
*обрана суб’єктами господарювання система оподаткування впливає на організацію виїзної торгівлі, але жоден із можливих варіантів не перешкоджає її здійсненню.

Джерело: Інтерактивна бухгалтерія 

27.06.2019
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.