Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

Використовуєте РРО: коли діють готівкові обмеження?

> > > Використовуєте РРО: коли діють готівкові обмеження?

Готівкові обмеження поширюються на розрахунки між СГ та фізсобою і підприємством (ФОП) у разі здійснення розрахунків із застосуванням РРО (розрахункових книжок)

Податківці у підкатегорії 109.13 «ЗІР» зазначили, що за пп. 5 п. 3 розд. І Положення №148 готівкові розрахунки/розрахунки готівкою – платежі готівкою суб’єктів господарювання і фізичних осіб за реалізовану продукцію (товари, виконані роботи, надані послуги), а також за операціями, які безпосередньо не пов’язані з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) та іншого майна.
Згідно з п. 6 розд. ІІ Положення №148 суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами:
між собою – у розмірі до 10000 (десяти тисяч) грн. уключно;
з фізичними особами – у розмірі до 50000 (п’ятдесяти тисяч) грн. уключно.
Суб’єкти господарювання у разі зняття готівкових коштів із поточних рахунків з метою здійснення готівкових розрахунків із фізичними особами зобов’язані надавати на запит банку (філії, відділення) підтвердні документи, на підставі яких здійснюються такі готівкові розрахунки, необхідні банку (філії, відділенню) для вивчення клієнта з урахуванням ризик-орієнтованого підходу.
Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунку, шляхом переказу коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку чи небанківської фінансової установи для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку. Кількість суб’єктів господарювання та фізичних осіб, з якими здійснюються готівкові розрахунки, протягом дня не обмежується.
Обмеження, установлене в п. 6 розд. II Положення №148, стосується також розрахунків під час оплати за товари, придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівки, одержаної за допомогою електронного платіжного засобу.
Враховуючи вищевикладене, обмеження щодо граничної суми розрахунків, встановлене у розмірі 10000 (50000) грн. поширюється на розрахунки між суб’єктами господарювання та між фізичною особою та підприємством (підприємцем) протягом одного дня за товари (роботи, послуги), які здійснюються платниками податків із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (розрахункових книжок).
 
Від редакції: Зауважимо, готівкові обмеження не поширюється на розрахунки, які проводяться із застосуванням електронних платіжних засобів (платіжних карток). Про це ми писали тут.
   
Джерело
Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

https://news.dtkt.ua/state/cash-handling/59240

Підписуйтесь на наш Telegram канал Асоціація УкрЕККА та в соціальних мережах Twitter і Facebook

03.12.2019
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.