Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

"Сірі" інтернет-продажі вбивають легальний ринок – експерт

> > > "Сірі" інтернет-продажі вбивають легальний ринок – експерт

Слабкий контроль інтернет-магазинів з боку держави стимулює збільшення контрабанди, яка вже зараз покрила велику частину ринку техніки і електроніки України. Про це на круглому столі, присвяченому моніторингу ринку інтернет-ритейлерів, сказала менеджер комітету побутової електротехніки Європейської Бізнес Асоціації Вікторія Кулікова.

"Основна проблема – невиконання законів. Наприклад, штраф за невидачу фіскального чека сьогодні – 1 гривня. Зрозуміло, що такі штрафи ніяк не стимулюють продавців видавати чеки. За два роки ситуація ніяк не змінилася. Ті, хто їх не роздавав – продовжують це робити, незважаючи ні на що", – підкреслила експерт.

Вона уточнила, що саме невидача фіскального чека покупцеві свідчить про ухилення продавця від податків і підтверджує, що товар ввезено в Україну нелегально. Покупець же в даному випадку ризикує не отримати гарантійне обслуговування товару або повернення грошей за покупку.

Шанс позбутися від "сірих" продажів, за словами експертів, з'явився з прийняттям Верховною Радою Законів 1053-1 і 1073 про використання касових апаратів і новий інструмент контролю – "кешбек". За новими правилами, штрафи за невидачу фіскального чека складуть вже 100% від вартості товару при першому порушенні і 150% при повторному. Важливим пунктом є можливість покупця перевірити справжність чека. Це можна буде зробити в особистому інтернет-кабінеті платника податків. Якщо чек виявиться фіктивним, споживач отримає компенсацію у розмірі 100% вартості придбаного товару.

"Держава повинна вчити людей бути вмотивованими і це один з таких механізмів. Покупцю важливо розуміти, що вимагати чек важливо не тільки для захисту своїх споживчих прав, але і для економіки країни. Це дасть можливість здорової конкуренції, де наші виробники, легальний бізнес, зможе працювати ефективніше, а це – більше податків. Зараз повз бюджет ідуть величезні суми", - зазначила експерт аналітичного центру "Український інститут майбутнього" Вікторія Мозгова.

За результатами дослідження Центру незалежних споживчих експертиз "ТЕСТ", який моніторив ТОП-20 найбільших інтернет-магазинів України, тільки 6 з 20-ти дотримуються вимог законодавства: 27.ua, Brain.com.ua, Comfy, Eldorado, Foxtrot, TTT. Ще 7 магазинів видали фіскальний чек тільки при самовивезенні покупки. Частина онлайн продавців при доставці товарів через сервіси доставки, надавала споживачеві так званий фіскальний чек на переказ коштів, тобто за послугу, а не за сам товар. В такому випадку, на думку учасників круглого столу, покупка не є підтвердженою, оскільки не підкріплена розрахунковим документом, який юридично фіксує угоду між продавцем і покупцем.

важливі новини DT.UA

10.10.2019
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.