Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

РРО: бухгалтерський та податковий облік

> > > РРО: бухгалтерський та податковий облік

Багато підприємств, які здійснюють готівкові розрахунки за реалізовані товари/послуги, використовують під час таких розрахункових операцій касові апарати. Тож, бухгалтери, які стикаються з реєстраторами розрахункових операцій (далі — РРО), цікавляться, як обліковувати в бухгалтерському та податковому обліку касовий апарат у разі введення його в експлуатацію, куди списувати витрати, понесені під час його використання. Про все це ми й розповімо в нашій статті

Спочатку пропонуємо пригадати, що РРО — це пристрій або програмно-технічний комплекс, у якому реалізовані фіскальні функції та який призначений для реєстрації розрахункових операцій під час продажу товарів (надання послуг), операцій із купівлі-продажу іноземної валюти й/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг).

До РРО належать: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп’ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат із продажу товарів (послуг) тощо згідно з абз. 3 ст. 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (далі — Закон про РРО).

Придбання та реєстрація РРО

Податок на прибуток

Для того щоб визначити особливості справляння податку на прибуток з операцій, пов’язаних із використанням РРО, насамперед необхідно з’ясувати, де та як обліковувати цей актив у податковому обліку.

Зазвичай касовий апарат можна віднести до основних засобів. Тож варто пригадати, що основні засоби — це матеріальні активи, що призначаються платником податку для використання в господарській діяльності, вартість яких перевищує 6000 грн і поступово зменшується у зв’язку з фізичним або моральним зносом й очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію — понад рік відповідно до пп. 14.1.138 ПКУ.

Джерело: Інтерактивна бухгалтерія 

26.06.2019
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.