Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

Розрахунок за допомогою LIQPAY, РОRТМОNЕ та інших платіжних систем. Можна без РРО, проте не всім

> > > Розрахунок за допомогою LIQPAY, РОRТМОNЕ та інших платіжних систем. Можна без РРО, проте не всім

Нагадуємо, в ІПК від 01.04.2019 р. № 1368/6/99-99-14-05-01-15/ІПК  податківці зазначили, що у випадках, коли споживач, використовуючи мережу Інтернет, замовив товар, і розрахунок за нього було здійснено із застосуванням платіжних карт за допомогою платіжних систем (інтернет- еквайринг) WAYFORPAY, LIQPAY, PORTMONE, FONDY та інших аналогічних, такі операції суб’єктом господарювання (продавцем) здійснюються із обов’язковим застосуванням РРО та видачею споживачу розрахункового документу встановленої форми (чек з РРО).

З цього приводу наш постійний читач звернувся до ДФС із запитом, в якому, як приклади, наведено оплати через сайт Міністерства юстиції, сайт Кабінету електронних сервісів, сайт Електронного кабінету. При здійсненні платежів за допомогою цих сервісів платнику надавались квитанції про оплату, а не чеки РРО.

У зв'язку з цим до ДФС поставлено питання:

- чому Міністерство юстиції як продавець послуг не надає фіскального чеку РРО (якщо не повинен надавати чек РРО, то чому)?
- чому Кабінет електронних сервісів як продавець послуг не надає фіскального чеку РРО (якщо не повинен надавати чек РРО, то чому)?
- чому ДФС України з Електронного кабінету як продавець послуг не надає фіскального чеку РРО (якщо не повинен надавати чек РРО, то чому)?

У відповідь на запит наш читач отримав лист від 10.04.2018 р. № 1532/0/99-99-14-05-01-14/ІПК, в якому фіскали підтвердили свою позицію щодо необхідності застосування РРО під час розрахунків за допомогою платіжних систем (інтернет-еквайринг) WAYFORPAY, LIQPAY, РОRТМОNЕ, FONDY та інших аналогічних.

Проте, на відміну від попередньої консультації, податківці уточнюють, що РРО не застосовуються у разі надання послуг через мережу Інтернет за умови оплати за такі послуги за допомогою платіжних систем та відсутності місця здійснення розрахунків (наприклад, отримання послуг або інформації, виконання або доставка яких здійснюється через мережу Інтернет). 

У наведених прикладах було сплачено за послуги, які було надано (надіслано відповідну інформацію) за допомогою мережі Інтернет, тобто за відсутності місця безпосереднього здійснення розрахунків (без фізичного контакту надавача та отримувача таких послуг). В зв'язку з викладеним, застосування РРО у даному випадку є не обов'язковим.

/buhgalter911.com/

15.04.2019
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.