Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

Рада розгляне декілька варіантів звільнення ФОПів від РРО

> > > Рада розгляне декілька варіантів звільнення ФОПів від РРО

Як ми вже писали, 28 вересня відбулося засідання Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, під час якого було розглянуто законопроєкти щодо підвищення лімітів для ФОПів-єдинників та часткового звільнення їх від РРО.  

За результатами обговорення, серед іншого, Комітет рекомендує винести на розгляд Верховної Ради України законопроєкт № 3853 та альтернативні проєкти № 3853-1, № 3853-2. Більш детально про ці законопроєкти читайте тут. 

Крім того, Комітет погодив законопроєкти №№ 2645 та 2645-1.

Законопроєктом реєстр. №2645, зокрема, передбачається відмінити обов’язкове застосування РРО для платників єдиного податку 2-4 груп (фізичних осіб - підприємців), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень, а також скасувати механізм отримання споживачами компенсації частини суми штрафних (фінансових) санкцій (кешбек), скасувати норми щодо програмних РРО. Також пропонується виключити зі сфери застосування РРО ряд ризикових видів діяльності, зокрема, реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет; реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння; роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах діяльність туристичних агентств, туристичних операторів; діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення та інше.

Законопроектом реєстр. №2645-1 також передбачається відміна обов’язкового застосування РРО для платників єдиного податку 2-4 груп (фізичних осіб - підприємців), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень, а також скасувати механізм отримання споживачами компенсації частини суми штрафних (фінансових) санкцій (кешбек) (крім програмних РРО, які пропонується залишити). Також пропонується виключити зі сфери застосування РРО ряд ризикових видів діяльності, зокрема, реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет; роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах діяльність туристичних агентств, туристичних операторів; діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (крім реалізації ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, які пропонується залишити у сфері застосування РРО). Водночас проектом пропонується залишити застосування РРО при реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Під час засідання Комітету було проведено обговорення підготовленого нового проєкту, що було доопрацьованого у Комітеті як компромісна редакція на основі законопроектів №№ 2645 та 2645-1 та згідно з іншими законопроектами, які врегульовують таке ж коло питань, а також зауваженнями та пропозиціями щодо цих законопроєктів.

Новим проєктом Закону пропонується внесення змін до Податкового кодексу України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами-платниками єдиного податку, якими передбачається:

збільшення розмір у загальної площі, дозволеної для надання в оренду для перебування на спрощені системі оподаткування;
розширення переліку побутових послуг населенню, які надаються платниками єдиного податку;
звільнення від застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій платників єдиного податку другої групи за критеріями місця здійснення діяльності та/або розміру загальної площі торгового об’єкту;
пом’якшення відповідальності суб’єктів господарювання за порушення порядку застосування РРО, включаючи звільнення від відповідальності суб’єктів господарювання, які проводять розрахункові операції без використання режиму попереднього програмування найменування товару, збільшення до двох мінімальних заробітних плат суми залишку готівки в касі для незастосування штрафу, звільнення від штрафу пов’язаного із створенням та зберіганням інформації на контрольній стрічці і за неподання до контролюючих органів звітності, пов’язаної із застосуванням програмних РРО.
Раніше про цей законопроєкт писав Данило Гетманцев, Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. Подробиці у матеріалі ФОП можуть звільнити від РРО: остання надія!

Відповідний проєкт Закону зареєстровано у Верховній Раді 12 жовтня за № 2645-д. 

Джерело: "Бухгалтер 911"

https://buhgalter911.com/news/news-1053772.html

Підписуйтесь на наш Telegram канал Асоціація УкрЕККА

16.10.2020
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.