Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

QR-код замість чеку: які зміни вносяться до Закону про захист прав споживачів?

> > > QR-код замість чеку: які зміни вносяться до Закону про захист прав споживачів?

Введення нової форми розрахункового документу у вигляді QR-коду потребує змін не тільки до Закону про РРО, а й до Закону про захист прав споживачів. Розглянемо, що нас очікує

Нещодавно ми писали, що останніми законопроектами пропонується введення такого поняття як «програмний реєстратор розрахункових операцій».
У зв’язку з цим законопроектом №1209 вносяться зміни і до Закону «Про захист прав споживачів». Зокрема, передбачається, що касир зможе надавати покупцю розрахунковий документ, відтворивши на дисплеї програмного РРО (дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний РРО) QR-код, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, або надіслати електронний розрахунковий документ на наданий таким споживачем абонентський номер або адресу електронної пошти.
Відповідно, покупець у разі обміну товару неналежної якості в якості розрахункового документу зможе використовувати раніше виданий продавцем такому покупцю QR-код.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»

11.09.2019
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.