Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

Про РРО на «гарячій лінії»

> > > Про РРО на «гарячій лінії»

Питанню застосування реєстраторів розрахункових операцій було присвячено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». На запитання відповідала головний державний ревізор-інспектор відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування Головного управління ДПС у Харківській області Яна Засядько.  

 У фізичної особи-підприємця укладений договір з ТОВ «Новою поштою» та ТОВ «Пост фінанс». За допомогою пошти доставляється товар до покупця. Кошти від покупця приймає ТОВ «Пост фінанс» та перераховує на розрахунковий рахунок продавця товару. Чи повинен продавець товару використовувати РРО при продажу товару?

Якщо доставка товару здійснюється поштою (у Вашому випадку ТОВ «Новою поштою») за умови післяплати, то в момент отримання товару на поштовому відділенні ТОВ «Нова пошта» покупець вносить кошти через ТОВ «Пост фінанс» для перерахування на банківський рахунок продавця. Відповідний документ, що підтверджує факт оплати товару, у цьому випадку зобов’язане видавати ТОВ «Пост фінанс». Документом, що свідчить про отримання того або іншого товару, буде видаткова накладна продавця, вкладена суб’єктом господарювання (продавцем) у посилку. В такому випадку суб’єкт господарювання РРО не застосовує.

Я підприємець на спрощеній системі оподаткування. Чи подовжуються строки запровадження РРО у зв’язку з поширенням короновірусної хвороби (COVID-19)?

Згідно зі змінами, внесеними Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)», відтерміновується на три місяці обов’язкове введення РРО для всіх категорій підприємців-спрощенців.

 З якого періоду набувають чинності Закони України №129 і №128?

Закони України  №129 і №128 набирають чинності з 1 серпня 2020 року (раніше – з 19 квітня 2020 року).

 Яка відповідальність буде за не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування товарів (послуг) (із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості?

З 1 серпня 2020 року за вказане порушення застосовуються фінансові санкції у такому розмірі: триста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100,0 грн) - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, ціни товару та обліку його кількості.

Головне управління ДПС у Харківській області

https://kh.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/413662.html

Підписуйтесь на наш Telegram канал Асоціація УкрЕККА

31.03.2020
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.