Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

Під виглядом посилок в Україну поїхали комерційні партії вантажів на мільйони євро

> > > Під виглядом посилок в Україну поїхали комерційні партії вантажів на мільйони євро

Уількість і вага відправлень, імпортованих в Україну, на порядок більше, аналогічних параметрів експорту.

 
З 1 липня 2019 р. набувають чинности нові правила поштового оподаткування. Чи упорядкують вони хоч якоюсь мірою безладні поштові зв'язки? За останні п'ять років, на тлі буму електронної комерції, кількість завезених у країну товарів через операторів доставки зросла в десятки разів. Нині кожен може, не встаючи з дивана, користуючись тільки смартфоном, замовити собі за допомогою Інтернету вподобаний товар, що виробляється на іншому кінці світу. Але в багатомільйонному потоці покупок "для себе" сформувався цілий сектор тіньової економіки: коли під норму в 150 євро неоподатковуваних покупок "для себе" в Україну поїхали комерційні партії вантажів на мільйони євро.
 
Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Сергій Следзь та Євген Плинський. На їхню думку, інакше і бути не може, якщо збут нелегального імпорту всередині країни взагалі ніхто не контролює, і головною складністю для тіньового бізнесу стало цей товар завезти. І рішення знайшлося: посилки.
 
"Кількість і вага відправлень, імпортованих в Україну, на порядок більша за аналогічні параметри експорту. Тількиза один 2018 р. кількість МПВ, відправлених в Україну, зросла на 12,4 млн шт. (на 51%). Усього за 2018 р. у країну надійшло більш як 42,8 млн МПВ і МЕВ (понад 33% зростання). Лише одна "Укрпошта" опрацювала 34,4 млн міжнародних імпортних та експортних відправлень, що майже на 45% більше, ніж 2017 р. (У цілому доходи компанії від міжнародних операцій, за наданими нею даними, зросли на 37%)", — зазначають автори.
 
У підсумку, за оцінками експертів, загальна вартість завезених товарів усіма операторами МПВ і МЕВ перевищила 1 млрд євро. Але, враховуючи заниження вартости при фіктивних доставках у 5–10 разів, під безподатковий поріг у 150 євро, підрахувати реальну вартість завезених операторами доставки товарів — неможливо.
 
Детальніше про проблеми з контрабандою читайте у статті Сергія Следзя та Євгена Плинського "Безладні поштові зв'язки, або 50 відтінків сірого імпорту" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".
 
ЗА МАТЕРІАЛАМИ: DT.UA
29.06.2019
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.