Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

Новини від Асоціації за лютий

> > > Новини від Асоціації за лютий

1. На відкритому засіданні Ради Асоціації, яке відбулося 24.02.2016 р. розглядалося питання співробітництва Асоціації «УкрЕККА» та Фонду інновації та розвитку України (далі Фонд) в частині контролю готівкового обігу за рахунок розширення сфер застосування РРО. В засіданні прийняли участь Члени Ради Асоціації, Керівники підприємств виробників касової техніки, керівники обласних осередків Асоціації, керівники ЦСО, а також представники Державної фіскальної служби України, ДП «Укрелекон» та Фонду.
Фонд представляв Г.Вашадзе (радник Глави Адміністрації Президента), який презентував концепцію щодо застосування РРО при проведенні розрахунків та обов’язкової видачі покупцеві розрахункового документу (фіскального чеку) розроблену робочою групою Фонду.
Крім того, була розглянута пропозиція Фонду щодо внесення змін до Податкового кодексу України та Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг».
Рада Асоціації прийняла рішення створити з Фондом спільну робочу групу для доопрацювання концепції та підготовки відповідних змін до законодавства.
Проекти всіх напрацьованих документів передбачається направляти для ознайомлення та узгодження учасникам Асоціації.
Рада Асоціації розглянула також питання необхідності відображення в чеку акцизного податку на пальне (пункт 215.3.10 ПКУ ставка податку становить 0,042 євро за кожний літр реалізованого товару). Прийнято рішення звернутися до ДФСУ за відповідним роз’ясненням. При цьому слід зазначити, що учасники Асоціації вважають недоцільним внесення змін до форми та змісту розрахункового документу (фіскального чеку), оскільки це призведе до значних витрат виробників реєстраторів на розробку нової версії програмного забезпечення та витрат суб’єктів господарювання, які реалізують пальне, на доопрацювання всіх встановлених на АЗС реєстраторів. На думку учасників Асоціації розрахунки та облік такого акцизу необхідно проводити на рівні бухгалтерського обліку.
2. Групою народних депутатів України внесено законопроект № 4117 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ліберізації готівкових розрахунків». Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг»
Вводиться термін розподілена комп’ютерно-касова система, яка не опломбовується та не обслуговується, фіскальний звітний та розрахунковий чек може не друкуватись.
Асоціацією спільно з Фондом готується лист звернення до Комітету Верховної ради України з питань податкової та митної політики щодо недоцільності прийняття законопроекту.

Виконавчий директор
Асоціації «УкрЕККА»             Сидоренко Б.І.

01.03.2016
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.