Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

МВФ озвучив завдання для України на 2019 рік

> > > МВФ озвучив завдання для України на 2019 рік

МВФ і Україна визначили основні завдання

Міжнародний валютний фонд і Україна визначили так звані "маяки", які українська сторона мусить виконати протягом нинішнього року для отримання повного фінансування за програмою кредитування МВФ в режимі Stand By.
Серед них – ухвалення низки законів у фінансовій і банківській сферах, продовження антикорупційних зусиль, просування реформ у сфері приватизації.
"Ми будемо просуватися далі з ухваленням законодавства, яке має критично важливе значення для створення надійного середовища для роботи і розвитку наших фінансових ринків", – йдеться в аналітичному звіті Фонду щодо нової програми Stand By для України і завершення попередньої програми розширеного фінансування EFF.
У зв'язку з цим в МВФ очікують затвердження Верховною Радою до кінця березня 2019 року законопроекту №2413а, який позбавить наглядових повноважень поточну Нацкомісію держрегулювання ринків фінансових послуг і розподілить їх між НБУ і Нацкомісією цінних паперів та фондового ринку.
Крім того, МВФ разом зі Світовим банком обіцяють до кінця березня 2019 року узгодити поправки в закон про банки і банківську діяльність в Україні для вирішення "законодавчих прогалин". У Фонді очікують, що парламент до середини 2019 року візьме низку законів у фінансовому секторі, зокрема, про деривативи та фінансових ринках, захист прав споживачів та грошові перекази.
Окрему увагу Міжнародний валютний фонд приділяє наступним зусиллям щодо викорінення корупції в Україні. "Дуже важливо, щоб нові антикорупційні установи – НАБУ, Спеціальна антикорупційна прокуратура і Вищий антикорупційний суд – зберігали свою незалежність і чесність", – підкреслили у Фонді.
Зокрема, що стосується Антикорупційного суду, в МВФ очікують призначення до кінця квітня 2019 року принаймні 35 суддів "з бездоганною репутацією і відповідними професійними навичками" відповідно до закону 2018/2447 і правилами процедури щодо забезпечення об'єктивності та прозорості процесу. Водночас, в МВФ сподіваються, що Антикорупційний суд почне свою діяльність до кінця червня 2019 року.
За НАБУ у Фонді очікують завершення зовнішнього аудиту групою авторитетних експертів з міжнародним досвідом. У МВФ також сподіваються до кінця червня 2019 року ухвалення ВР України законодавства щодо посилення повноважень НАБУ.
Крім того, серед "маяків", визначених МВФ у подальшій співпраці з Україною, вказана необхідність значного поступу в процесі приватизації і реформ підприємств, що перебувають у державній власності, а також подальше зміцнення управління в банківській сфері.
Нагадаємо, 18 грудня Рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила нову програму співпраці з Україною – stand-by (SBA). Термін програми – 14 місяців, обсяг – близько $ 3,9 млрд. Крім того, МВФ схвалив виділення Україні першого траншу в межах нової програми – $ 1,4 млрд.
Як уже повідомлялося, програма замінить колишню програму розширеного фінансування, яка була затверджена в березні 2015 року і закінчується в березні 2019 року. Нова програма покликана допомогти Україні підтримувати макроекономічну стабільність в період проведення президентських і парламентських виборів 2019 року, коли на країну чекають також пікові виплати за держборгом.

/ukr.segodnya.ua/

12.01.2019
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.