Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

Мораторій на штрафи та перевірки, ЄСВ і РРО

> > > Мораторій на штрафи та перевірки, ЄСВ і РРО

Коментар до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 р. № 533-IX, далі — Закон № 533)

Діє з 18.03.2020
Опубліковано в газеті «Голос України» № 51 за 17.03.2020

Без штрафів — за податкові порушення з 1 березня по 31 травня. Але не за всі
п. 1 р. І Закону № 533,
зміни до п. 521 підрозділу 10 р. ХХ ПКУ

За порушення податкового законодавства, учинені протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року, штрафні санкції не застосовують, крім санкцій за:

— порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема, страхування додаткової пенсії;

— відчуження майна, що перебуває в податковій заставі, без згоди контролюючого органу;

— порушення правил обліку, виробництва й обігу пального чи спирту етилового на акцизних складах, що застосовують на загальних підставах;

— порушення нарахування, декларування та сплату податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.

Протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року платникам податків не нараховують пеню, а нарахована, але не сплачена за цей період, пеня підлягає списанню.

Чому саме з 1 березня, якщо карантинні заходи введені 12 березня? Тут мізкувати не варто. Дивимося на практичну сторону змін. За порушення податкового законодавства з 1 березня по 31 травня 2020 року не штрафуватимуть. Крім порушень правил обліку, виробництва й обігу пального або спирту етилового на акцизних складах; нарахування, декларування та сплати ПДВ, акцизного податку, рентної плати тощо.

Тож, як бачите, якщо несвоєчасно подати декларацію з ПДВ за лютий (граничний строк — не пізніше 20 березня) чи березень (не пізніше 20 квітня), штраф буде, як буде і за несвоєчасну сплату. Тут ключове — а за прострочення реєстрації податкових накладних відповідальність буде у цей час?

Джерело: Інтерактивна бухгалтерія

https://ibuh.info/moratorij-na-shtrafi-ta-perevirki-yesv-i-rro

Підписуйтесь на наш Telegram канал Асоціація УкрЕККА

31.03.2020
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.