Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

Коли безготівкова оплата за товари чи послуги не потребує РРО

> > > Коли безготівкова оплата за товари чи послуги не потребує РРО

Головне управління ДПС у Кіровоградській області інформує: якщо розрахунки за придбаний товар (послугу) проводяться у безготівковій формі без застосування платіжних карток і кошти перераховуються з поточного рахунку покупця на поточний рахунок продавця, така операція не потребує застосування РРО. Теж саме стосується випадків, коли покупець розраховується з продавцем шляхом внесення коштів через банк для подальшого їх зарахування на поточний рахунок продавця.

Таке звільнення, передбачене для банківських операцій відповідно до пункту 2 статті 9 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та Закон України № 128 від 20.09.2019 (далі – Закон).

Отож юристи, консультанти, фахівці IT-сфери, інші самозайняті особи, в тому числі і ті, хто працює на третій групі спрощеної системи оподаткування, не застосовуватимуть реєстратори розрахункових операцій, у випадках, якщо їх клієнти розраховуються з ними виключно у безготівковій формі без застосування платіжних карток і перераховують їм кошти на поточний рахунок банківським переказом.

Також застосування РРО не потрібне, якщо клієнт в касі банку вносить готівку для подальшого її зарахування на поточний рахунок продавця.

Утім, якщо розрахунки за товар чи послугу відбулися із використанням банківської платіжної карти, то така операція підпадатиме під визначення "розрахункової операції" для цілей згадуваного Закон і має здійснюватись через РРО.  

Головне управління ДПС у Кіровоградській області

https://kr.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/403753.html

Підписуйтесь на наш Telegram канал Асоціація УкрЕККА та в соціальних мережах Twitter, Facebook і Instagram

14.01.2020
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.