Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

Касові апарати – для всіх таксистів: у Раді розкрили деталі нової реформи

> > > Касові апарати – для всіх таксистів: у Раді розкрили деталі нової реформи

Ринок таксі планують вивести з тіні – кожен водій має встановлювати програмний РРО. Фіскалізація таксі стане останньою податковою реформою такого роду

У Верховній Раді розробили законопроект щодо запровадження обов'язкових реєстраторів розрахункових операцій (РРО/ПРРО) для українських таксистів. Документ знаходиться на стадії погодження з Міністерством інфраструктури і має бути зареєстрований у парламенті цього місяця. Про це в інтерв'ю "Українським новинам" повідомив голова податкового комітету Ради Данило Гетьманцев.


"Я вірив, що законопроект буде внесений восени, не вдалося. Думаю, що вже в січні ми його побачимо. Я досить жорстко вимагаю, щоб він з'явився", - заявив нардеп.

Водночас він зазначив, що це буде остання галузь, яку мають намір фіскалізувати – мінімальну програму в цьому напрямку вже виконано.

 

"Ми ухвалили закони, які запровадили РРО, антиофшорний закон, податок на Google, реформа податкової відповідальності – №1210, податковий закон №5600, ми прибрали всі корупційні пільги. Усі. Ми повинні поставити крапку чи крапку з комою на кілька років", – сказав Гетьманцев.

Перша інформація про створення закону про касові апарати для таксистів з'явилася ще в серпні 2021 року. Тоді Гетьманцев розповів, що відбуваються робочі групи.

 

"Ми повинні зобов'язати кожного таксиста мати програмний РРО, який не важко встановити на телефон. Це може бути індивідуальна зайнятість або робота зі службами таксі", - говорив депутат.

При цьому реєстрація та ведення РРО у цій сфері мають бути максимально простими, наприклад, через "Дію". Гетьманцев підкреслив, що новий закон зробить усі операції "білими" та виведе ринок таксі з тіні.

 

Нагадаємо, що з 1 січня РРО стали обов'язковими для ФОП 2-4 групи. Але Гетьманцев пропонує відстрочити штрафи за невикористання апаратів до лютого.

Автор: 
ЮЛИЯ РЯБОВИЛ
UBR

https://ubr.ua/finances/taxes/kassovye-apparaty-dlja-taksistov-stanut-objazatelnymi-detali-novoho-zakonoproekta-4011370

Підписуйтесь на наш Telegram канал Асоціація УкрЕККА

14.01.2022
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.