Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

Хто повинен застосовувати РРО

> > > Хто повинен застосовувати РРО

Правові засади застосування РРО визначено Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (далі — Закон про РРО). Його дія поширюється на всіх суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Ось так всеосяжно законодавець визначив сферу застосування РРО. Але, як завжди, не все так просто: є винятки, є спірні моменти, які досі зводять бізнес і податківців у суді. Що ж, з’ясуймо в деталях питання, яке винесено в заголовок цієї статті.

Що таке розрахункова операція

Як ми щойно нагадали, РРО мають застосовувати суб’єкти господарювання (як фізичні особи – підприємці, так і юридичні особи) у разі здійснення розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі. З готівкою в принципі все зрозуміло: приймаєте оплату за товар або послугу — будьте добрі, установіть РРО. А ось із безготівковою формою є важлива особливість. Для цього пригадаймо визначення поняття «розрахункова операція», наведене в абз. 4 ст. 2 Закону про РРО.

Визначення

Розрахункова операція — приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернений покупцем товар (ненадану послугу), а в разі застосування банківської платіжної картки — оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

З визначення можна зробити висновок, що розрахунки через банк не належать до розрахункових операцій, проте, якщо клієнт оплачує товар (послугу) платіжною карткою, жетоном або іншим аналогом, — це сфера, на яку поширюється дія Закону про РРО. Це загалом. А втім, законодавством передбачено ряд винятків. Про них — прямо зараз.

Джерело: Інтерактивна бухгалтерія

27.06.2019
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.