Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

ДПС пропонує проводити оплату через РРО, якщо неможливо ідентифікувати платіж

> > > ДПС пропонує проводити оплату через РРО, якщо неможливо ідентифікувати платіж

Податківці послідовні у своїй позиції щодо застосування РРО при розрахунках за товари (послуги) за допомогою платіжних карток, інформує Бухгалтер.ua.

Вони продовжують наполягати, якщо оплата здійснюється дистанційно за допомогою електронного платіжного засобу (далі - ЕПЗ), то кошти на рахунок суб'єкта господарювання будуть надходити від еквайра, а не від держателя ЕПЗ. При цьому еквайр самостійно визначає порядок обліку торговців, з якими він має укладені договори.

Тож розрахункові операції із застосуванням ЕПЗ, не супроводжуються розрахунковими документами встановленої форми та змісту, які підтверджують факт продажу товарів чи/або надання послуг, на відміну від виписок банківських установ про платежі через он-лайн систему банківських платежів.

Тому обов'язок застосування РРО залежить не від форми розрахункової операції, а від способу її здійснення.

При прийманні оплати виключно у безготівковій формі (шляхом переказу коштів замовниками із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок через установу банку або шляхом внесення коштів через касу банку (в тому числі онлайн-банкінг), а також, у разі проведення розрахунків у касі банку через платіжний термінал та/або ПТКС, який належить банку, РРО та/або ПРРО може не застосовуватись.

Коли розрахункові операції за товари/послуги проводять через сервіси небанківських фінансових установ без використання рахунку, відкритого в установі банку, суб'єкту господарювання слід застосовувати РРО на загальних підставах.

Додатково в ІПК від 09.06.2021 р. № 2310/ІПК/99-00-07-05-01-06 податківці роблять такі висновки:

1) пільга щодо можливого незастосування РРО встановлена п. 14 ст. 9 Закону № 265 розповсюджується виключно на послуги та не може бути використана при продажу товарів;

2) у випадку виникнення сумнівів щодо ідентифікації способів оплати, ДПС рекомендує застосовувати РРО. Також ДПС пропонує у випадку неможливості ідентифікації способу оплати за надані послуги та продані товари, серед запропонованих підприємством на сайті інтернет-магазину споживачам, виключити із переліку можливих способів оплати ті, які викликають сумніви, або складності;

3) у випадках отримання оплати за товари у позаробочий час, рекомендують застосовувати РРО на підставі виписки фінансової установи про надходження коштів, не пізніше наступного дня, з дотриманням хронології здійснення розрахункових операцій.

Джерело: "Вісник"

https://buhgalter911.com/uk/news/news-1059802.html

Підписуйтесь на наш Telegram канал Асоціація УкрЕККА

05.08.2021
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.