Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

Чи змінять податкову систему до кінця війни: позиція Гетманцева

> > > Чи змінять податкову систему до кінця війни: позиція Гетманцева

За словами Гетманцева, до кінця війни ймовірність істотних змін до чинної податкової системи вкрай мала, проте буде скасовано спецгрупу ЄП і можливі деякі точкові зміни

Інтерфакс-Україна розповідає, що голова комітету з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев вважає, що ймовірність істотних змін до чинної податкової системи до кінця війни вкрай мала, буде скасовано 2% єдиний податок і можливі деякі точкові зміни.

«Відмовилися від будь-яких ідей щодо перегляду бази оподаткування на 2023 рік... Стара податкова база, мені здається, залишиться до кінця війни, якщо не говорити про скасування 2% податку і, можливо, точкові рішення», – сказав він на Bussiness Wisdom Summit, який відбувся цього тижня в Києві.

Згодом, за його словами, українська податкова система прагнутиме до європейської моделі оподаткування, і цьому немає альтернативи.

Серед поточних проблем він виділив «тінь», яку поглибила війна. «І це чи не найбільший виклик для нас», – наголосив Гетманцев.

Водночас він виокремив позитиви у розв'язанні цієї проблеми, зокрема припинення системних скруток, початок виведення з тіні грального бізнесу.

За словами голови комітету, у підакцизному секторі менше стало тіні в лікеро-горілчаному бізнесі, тоді як у тютюновій галузі її побільшало, проте останні дії з обшуками на деяких підприємствах, а раніше – закриттям виробництва в Жовтих Водах дають надію і тут.

Гетманцев зазначив, що у владі є розуміння необхідності підтримання бізнесу в нинішніх умовах, проте наголосив, що можливості держави на це вкрай обмежені. За його словами, збережено програми пільгового кредитування «5-7-9», іпотечного кредитування, підтримки стартапів.

«Усе залежатиме від ситуації на фронті... До перемоги розраховуємо на помірне зростання як оптимальний сценарій», – сказав голова комітету, водночас нагадавши, що прогнози зростання на поточний рік є мінімальними – у межах 1%.

Джерело: Інтерфакс-Україна

https://news.dtkt.ua/taxation/common/82402-ci-zminiat-podatkovu-sistemu-do-kincia-viini-poziciia-getmanceva

Підписуйтесь на наш Telegram канал Асоціація УкрЕККА

 

21.03.2023
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.