Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

Чи передбачено застосування РРО підприємцями, які здійснюють незалежну професійну діяльність?

> > > Чи передбачено застосування РРО підприємцями, які здійснюють незалежну професійну діяльність?

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що відповідно до преамбули Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (в редакції Закону України від 2 грудня 2010 року № 2756-VI, далі – Закон), дія Закону поширюється на усіх суб’єктів господарювання та їх господарські одиниці, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Встановлення норм щодо незастосування реєстраторів розрахункових операцій у інших законах, крім Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ), не допускається.

При цьому, нормами ст. 178 ПКУ, якою визначено порядок оподаткування фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, не передбачено обов’язкового застосування реєстратора розрахункових операцій при здійсненні готівкових та/або безготівкових розрахунків такими платниками податку.

Враховуючи вищевикладене, фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, мають право не застосовувати реєстратори розрахункових операцій при здійсненні готівкових та/або безготівкових розрахунків.

За матеріалами загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу ДПС України: https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=2189.

Головне управління ДПС
у Харківській області

https://kh.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/616891.html

Підписуйтесь на наш Telegram канал Асоціація УкрЕККА

21.09.2022
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.