Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

Чи оштрафують за нестворення щоденних Z-звітів на РРО через відключення електроенергії

> > > Чи оштрафують за нестворення щоденних Z-звітів на РРО через відключення електроенергії

Головне управління ДПС у Львівській області пояснило, чи будуть штрафи за нестворення щоденних Z-звітів на РРО/ПРРО з причини відключення електроенергії.

Якщо не створено (несвоєчасно створено) щоденні Z-звітів на РРО або програмних РРО з причин потенційного/аварійного відключення електроенергії, то суб'єкти господарювання не нестимуть відповідальності за умови підтвердження такого факту належними доказами, зокрема, інформацією, розміщеною на вебпорталах енергопостачальних компаній, про відключення електроенергії у відповідній місцевості чи неможливості її постачання через пошкодження енергетичних мереж, тощо.

Однак, у разі порушення суб'єктами господарювання вимог законодавства у сфері РРО та неможливості підтвердити, що такі порушення вчинені внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажору), тоді посадові особи суб'єктів господарювання та особи, які здійснюють розрахункові операції, будуть нести адміністративну відповідальність, встановлену ст. 1551 КпАП.

Автор:
Микола Кирильчук, провідний бухгалтер-експерт "Бухгалтер.UA"

https://buh.ligazakon.net/news/218080_chi-oshtrafuyut-za-nestvorennya-shchodennikh-z-zvtv-na-rro-cherez-vdklyuchennya-elektroenerg

Підписуйтесь на наш Telegram канал Асоціація УкрЕККА

15.03.2023
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.