Увійти Пошук
Асоціація
"Українські електроніка, комп'ютери,
касові апарати"

Чи необхідно підприємцю – платникам єдиного податку другої – четвертої груп застосовувати РРО у разі реалізації на території села, селища пива, сидру, столових вин та пері без додавання спирту?

> > > Чи необхідно підприємцю – платникам єдиного податку другої – четвертої груп застосовувати РРО у разі реалізації на території села, селища пива, сидру, столових вин та пері без додавання спирту?

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області інформують, що пунктом 215.1 ст. 215 Податкового кодексу України визначено, що до підакцизних товарів належать спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво (крім квасу «живого» бродіння). Також, відповідно до п.п. 215.3.1 п. 215.3 ст. 215 ПКУ щодо пива, вина (в т.ч. столового), сидру та пері без додавання спирту встановлюються ставки акцизного податку.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 року № 1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями затверджено Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

Пунктом 1 Переліку визначено, що фізичні особи - підприємці, які сплачують єдиний податок, мають право здійснювати розрахунки без застосування реєстраторів розрахункових операцій або програмних РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій при здійсненні роздрібної торгівлі на території села, селища товарами (крім підакцизних товарів).

Враховуючи викладене, якщо ФОП – платники єдиного податку другої – четвертої груп здійснюють реалізацію на території села, селища пива, сидру, столових вин та пері без додавання спирту, то у відповідності до п. 1 Переліку такі суб’єкти господарювання втрачають пільгу щодо можливості проводити розрахункові операцій з використанням РК та КОРО, оскільки, здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами, а отже мають застосовувати РРО та/або ПРРО на загальних підставах.

Головне управління ДПС
в Івано-Франківській області

https://if.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/649709.html

Підписуйтесь на наш Telegram канал Асоціація УкрЕККА

25.01.2023
Регіональні осередки
Учасниками ассоціації "УкрЕККА" є більше трьохсот компаній з усієї України.